Friedman přijde na Kongres EBMT - Tisková konference v Innsbrucku / Nedávné reakce na rezignaci Jörga Haidera

Po vytvoření nové vlády z koalice FPÖ a ÖVP následovaly projevy nesouhlasu a protesty po celé Evropě, které vyústily v sankce proti Rakousku v rámci EU i jinde ve světě. Rezignace Jörga Haider situaci neurovnala a pozorovatelé očekávají, že Haider nyní soustředí své úsilí na to, aby se stal kancléřem.

Politický bojkot Rakouska měl rovněž dopad na svět lékařské vědy a na nadcházející Kongres EBMT (Evropské skupiny pro transplantace krve a kostní dřeně). Poté, kdy četné soukromé osoby z různých evropských zemí oznámily, že se konference nezúčastní, existuje zde nyní jisté nebezpečí, že nadnárodní spolupráce lékařských expertů bude negativně ovlivněna tímto bojkotem. Tento vývoj bude v dlouhodobém výhledu vážným handicapem pro výzkum a pokrok v Rakousku.

Kromě různých lékařů a zástupců pacientů bude i dr. Michel Friedman, vice-prezident Ústřední rady Židů v Německu, přítomen jako kvalifikovaný řečník a zaujme stanovisko k současnému vývoji a důsledkům Haiderovy rezignace. Tisková konference se bude konat 8. března 2000 v rakouském Innsbrucku. Kongresové centrum, Rennweg 6, Freiburg Room, 13:00 hod. až 15:00 hod. Jménem EBT jste zváni k návštěvě této tiskové konference. Potvrďte, prosím, zda máte v úmyslu se účastnit. ots: EBMT Internet: http://recherche.newsaktuell.de Kontakt: Sabine Reineke, telefon +49-69-800 810-80 Fax+49-69-800 810-90

Klíčová slova PROTEXT-EBMT-Haider

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Zdravotnictví
Politika, veřejná správa a soudy

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.