Frankfurtská letištní společnost expanduje v Portugalsku - PORTWAY Handling de Portugal S.A. byla založena společnostmi FAG a ANA

Frankfurtská letištní společnost "Flughafen Frankfurt/Main AG (FAG)" a portugalská letištní společnost ANA vytvořily PORTWAY Handling de Portugal S.A., společný podnik pro pozemní letištní odbavovací služby. Kontrakt byl podepsán dnes v Lisabonu profesorem Manfredem Schölchem, náměstkem předsedy rady ředitelů společnosti Flughafen Frankfurt/Main a.s. (Letiště Frankfurt n. M., a.s.).

FAG bude mít 40procentní podíl v novém podniku, zatímco ANA bude držet zbývajících 60 procent. Do poloviny letošního roku zahájí PORTWAY činnost v portugalských hlavních letištích ve Faro, Porto a v hlavním městě Lisabonu. Tato tři letiště dohromady obsloužila v roce 1999 asi 15 miliónů cestujících. Ve střednědobém výhledu si nová společnost klade za cíl zaujmout asi 25 procent portugalského trhu letištní obsluhy.

Vyhledávání příležitostí k ovládnutí trhu v Německu a dalších zemích světa je součástí podnikatelské strategie společnosti Letiště Frankfurt n. M. Krok za krokem se úspěšně prosazuje globální expanze společnosti. V sektoru letištní pozemní obsluhy FAG úspěšně spolupracuje již po několik let s místním partnerem na španělském trhu (na šesti letištích včetně Madridu). Nyní FAG rozšiřuje svou působnost na Iberském poloostrově do sousedního Portugalska.

V rámci výběrového řízení si ANA jako svého partnera vybrala FAG pro její mnohaletou zkušenost a vynikající pověst vysoce kvalitního poskytovatele pozemních odbavovacích služeb s technickým vybavením na vysoké úrovni. ANA vkládá do PORTWAY svůj podnik v oblasti obsluhy dopravy nákladů, což je tým čítající 140 členů. Očekává se, že nová společnost rychle navýší stav zaměstnanců v závislosti na vývoji trhu.

ots - Originální textová služba: Flughafen Frankfurt/Main AG Internet: http://www.newsaktuell.de Pro bližší informace kontaktujte: Flughafen Frankfurt/Main AG; Press & Publications (Dept. VSP), Robert A. Payne - Manager International Press D- 60547 Frankfurt am Main, Germany Tel.: +49 69 690 78547 (s hlasovou schránkou) Fax: +49 69 690 -59632 or -56991 E-Mail:r.payne@frankfurt-airport.de

Klíčová slova PROTEXT-Flughafen Frankfurt-ANA

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.