Komiks baví všechny generace

Legendární postavičky Myšpulína, Bobíka, Fifinky a Pinďi přijedou na Chvalský zámek do Horních Počernic. V sobotu 12. 4. 2014 od 14 hodin bude vernisáž velké výstavy Čtyřlístku. Součástí programu vernisáže bude divadelní představení Čtyřlístek v pohádce, jehož kulisy výtvarně ztvárnil Jaroslav Němeček - tvůrce tradičního českého komiksu Čtyřlístek. Nebo beseda s autorem.

V prostorách Chvalského zámku návštěvníci až do 15. 6. 2014 (otevřeno 9-17 hod.) naleznou domeček se zahrádkou, ve kterém Čtyřlístek bydlí. Nechybět budou ani 3D postavy Myšpulína, Bobíka, Fifinky a Pinďi. Zdi zámku budou vyzdobeny nejrůznějšími ilustracemi Čtyřlístku. Ve vitrínách pak budou chráněny unikátní exponáty, mezi které patří originální marionety Čtyřlístku, původní scénář k filmu Čtyřlístek ve službách krále, ukázky učebnic čtyřlístkové matematiky pro školáky a další zajímavé výtvory z dílny Jaroslava Němečka.

Aktivní zábava pro děti je zajištěna v samostatné místnosti, kde děti mohou nejen kreslit, ale také si skládat obrázkové kostky (40 x 40 cm) s motivy Čtyřlístku. U příležitosti této výstavy byla vyhlášena soutěž o nejhezčí dětský komiks. Přihlášených prací bylo celkem 260 a vítězové jednotlivých věkových kategorií budou vyhlášeni na vernisáži dne 12. 4. 2014 a následně vystaveny v prostorách Chvalského zámku.

Více info ke Čtyřlístku: http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cty%C5%99l%C3%ADstek_%28komiks%29

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz

Klíčová slova ČR-výtvarné-literatura-komiks-Čtyřlístek

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.