HIWIN = hnací síla automatizovaných linek IKEA

Oblíbený švédský nábytkářský řetězec IKEA Group profituje z přímého propojení kontrolních systémů s výrobním procesem. Začátkem letošního roku uvedl do provozu první automatizovanou balicí linku, která provádí kamerovou inspekci kvality výrobků. Projekt automatizované kontroly, realizovaný na výrobní pobočce IKEA v Polsku je výsledkem spolupráce brněnské společnosti HIWIN s firmou SICK Praha.

Sériová výroba nábytkových komponent IKEA vyžaduje nejen vysokou rychlost a přesnost, ale především kvalitu. Prostřednictvím vizuální inspekce, kterou dosud prováděli zaměstnanci, nebylo možné dosáhnout takového objemu a spolehlivosti kontroly, jako na plně automatizované lince: "Dopravní pás linky je osazen komplexním lineárním modulem, který zajišťuje plynulý, přesný a dynamický posun krabic s nábytkovými komponenty,“ vysvětluje vedoucí oddělení Polohovací systémy společnosti HIWIN, ing. Martin Kaván. Díky liniovým inspekčním systémům s 3D kamerovým systémem SICK, které jsou schopny počítat, měřit a vyhodnocovat současně několik charakteristických vlastností objektu, neprojdou balicím procesem vadné ani neúplné části stavebnicového systému: "K finálnímu balení se dostane jen kvalitní souprava nábytkových komponent, kterou si pak zákazník přímo ve skladu IKEA vyhledá, odebere a doma sestaví.“ Automatizovaná balicí linka s kontrolním systémem výrazně snižuje výrobní náklady a zvyšuje kvalitu nabízeného sortimentu výrobků. Brzy by měla "zdomácnět" i v dalších výrobních závodech IKEA v Evropě.

Kontakt:

http://www.hiwin.cz

GUIDELINE, Vlaďka Svobodová

e-mail: vladka.svobodova@guideline.cz

tel.: 604 232 523

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-stroje-firmy-HIWIN-Guideline-IKEA

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.