Čtyřlístek slaví a Letná jásá

V olympijském parku Soči - Letná oslavil ve čtvrtek 20. 2. 2014 legendární Čtyřlístek své 45. narozeniny a jeho tvůrce - Jaroslav Němeček - své 70. narozeniny.

Kateřina Emmons odhalila spolu s dívčí hudební skupinou 5 angels unikátní grafiku původního vzhledu Čtyřlístku. Jednalo se o dvě obálky, které znázorňovaly postavičky Čtyřlístku v podobě, ve které nakonec nebyly vydány. Poslední, třetí obálka byla vystavena pro srovnání, jak nakonec Čtyřlístek vyšel. Po dobu 45leté historie Čtyřlístku se vzhled Fifinky, Myšpulína, Bobíka a Pindi trochu změnil.

"Jsem moc ráda, že se Čtyřlístkem spolupracuji. V mládí jsem jej ráda četla a povedu k tomu i své děti," říká Kateřina Emmons. "Před zimní olympiádou jsme s Petrem Svěceným a maskoty Čtyřlístku natáčeli pravidla fair play. Je to bezva myšlenka, vést od malička děti ke sportovnímu chování,“ doplňuje.

"Myšpulín nosil dříve brýle, Fifinka byla v obličeji více dívčí a všichni byli celkově menší a baculatější," srovnává Jaroslav Němeček původní a dnešní vizáž Čtyřlístku. Dosud vyšlo 563 vydání časopisu Čtyřlístek, 12 souborných plnobarevných knih s pevnou vazbou, nespočet menších knih s různou tematikou (např. 4 pirátské příběhy, Poklad Aztéků apod.). V produkci vydavatelství Čtyřlístek nechybí ani speciální vydání časopisu s leštěnkami a rébusy, a dívčí speciál Ahoj, tady Fifi.

Obrovský úspěch mělo vystoupení dívčí skupiny 5 angels, která zazpívala několik svých hitů. S nimi skupina prorazila na světovou hudební scénu. "Držím palce všem mladým a nadaným lidem, kteří jdou za svým snem tak, jako jsem šel celý život já," komentuje Jaroslav Němeček ze Čtyřlístku. "Fandím jim stejně, jako fandím našim sportovcům na olympiádě, ať přivezou co nejvíc medailí," doplňuje.

Nadání a úspěchy předvedly i vicemistryně ČR při své krasobruslařské jízdě Fifinka na hudbu z filmu Čtyřlístek ve službách krále. Těchto 13 dívek z Krasobruslařského klubu Pardubice bylo oblečeno v růžových kostýmech a s vlasy vyčesanými do žlutých mašlí tak, jako to nosí Fifinka. Zážitek to byl velmi efektní pro všechny přihlížející.

Na závěr celé slávy se konaly současně dvě autogramiády - Jaroslava Němečka a 5 angels. V dětském stanu Čtyřlístek bylo tolik fanoušků, že to vypadalo na prodloužení do dalšího dne. Olympijský park Soči - Letná láme rekordy nejen v počtu fanoušků olympijských závodů, ale i doprovodných akcí.

Čtyřlístek je nejdéle vycházející český komiks pro děti. První sešit se na novinových stáncích objevil v roce 1969, koncem osmdesátých let mělo každé vydání náklad až 220 tisíc výtisků - přesto komiks býval nedostatkovým zbožím. V roce 2010 oslavil Čtyřlístek 500. číslo, vloni v únoru se populární postavy objevily i ve filmu Čtyřlístek ve službách krále, ještě předtím i na poštovních známkách. Před dvěma lety bylo v Doksech, které jsou předobrazem Třeskoprsk, otevřeno i Muzeum Čtyřlístku.

Skupina 5 angels pod vedením producentů Denise Ingoldsbyho, Andyho Murraye nebo Paula Fitzgeralda (agent skupiny One Direction) pořádá koncerty v Londýně nebo chystá velké turné po celé Velké Británii. Více o skupině: http://www.5angels.cz/o-skupine/

Kontakt:

Ing. Tereza Čeňková

Čtyřlístek spol. s r.o.

T: 241 434 346, 241 433 338

www.ctyrlistek.cz

www.myspulin.cz

www.fifi.cz

ČTK ke zprávě vydává fotografie, které jsou k dispozici ve Fotobance ČTK na adrese

http://multimedia.ctk.cz/cs/foto/hledani?sendFlag=1&q=%C4%8Dty%C5%99l%C3%ADstek&service%5B%5D=2&service%5B%5D=3&service%5B%5D=4&service%5B%5D=5&service%5B%5D=6&date=w&from%5Bdate%5D=01.01.2014&original-from%5Bdate%5D=01.01.2014&to%5Bdate%5D=21.02.2014&original-to%5Bdate%5D=21.02.2014&locality=&orient=&tridnik=0&author=&agency=&ctkid=&serviceNew%5B%5D=2&serviceNew%5B%5D=3&serviceNew%5B%5D=4&serviceNew%5B%5D=5&serviceNew%5B%5D=6&lang=#list=type%3D3%26p%3D1%26order%3Ddate_createdDSC%26perPage%3D100%26dir%3DDESC

Klíčová slova ČR-zábava-média-výtvarné-olympijské-firmy-Čtyřlístek

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Sport
Média, společnost a životní styl
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.