Sdružení CZ.NIC nabízí kurzy o praktickém využití Internetu

Internetová komunikace s úřady, Internet a právo nebo hledání práce na Internetu - i takovým tématům se nyní bude věnovat pražská pobočka Akademie CZ.NIC. Vzdělávací centrum provozované správcem české národní domény totiž přináší 12 nových kurzů určených uživatelům s minimálními zkušenostmi, například seniorům. První kurz s názvem Jak na sociální sítě se uskuteční již 10. března. Více informací najdou zájemci na internetové adrese https://akademie.nic.cz/jak-na-internet. Cena jednoho dvouhodinového setkání je 99 korun.

"Jedná se de facto o pilotní projekt, na jehož základě vzniknou balíčky vzdělávacích materiálů. Ty pak nabídneme dalším organizacím, které se zaměřují na vzdělávání laické veřejnosti v oblasti Internetu. V tomto pololetí bychom proto rádi od návštěvníků setkání získali zpětnou vazbu. Jejich poznatky následně využijeme pro finalizaci edukačních materiálů,“ říká Igor Kytka, koordinátor vzdělávacích aktivit sdružení CZ.NIC.

Vzdělávací projekt vychází z úspěšného televizního seriálu Jak na Internet, který vysílá Česká televize od října 2012. Většina dosud nabízených kurzů akademie vznikla pro zástupce odborné komunity, jedná se tedy o první projekt určený internetovým začátečníkům.

Kompletní nabídku kurzů Akademie CZ.NIC včetně jejich termínů najdou zájemci na stránkách vzdělávacího centra - https://akademie.nic.cz/. Na této adrese je také možné se hned na vybraná témata přihlásit.

Přehled nejbližších kurzů Jak na Internet:

10. března Jak na sociální sítě

17. března Jak na bezpečné přihlašování

24. března Jak na on-line nákup a prodej

31. března Jak na datové schránky

7. dubna Jak funguje Internet

14. dubna Jak na právo na Internetu

28. dubna Jak na úřad přes Internet

O Akademii CZ.NIC

Specializované výukové centrum bylo otevřeno 1. dubna 2009. Akademie nabízí zájemcům možnost odborného vzdělávání v oblasti Internetu a internetových technologií. Kurzy umožňují účastníkům vyzkoušet si přednášenou látku v praxi, podělit se o zkušenosti s lektory, ale také s ostatními návštěvníky kurzů. Lektory Akademie CZ.NIC jsou zaměstnanci sdružení, vysokoškolští pedagogové nebo odborníci z praxe. Součástí pražského výukového centra je také laboratoř vybavená hardwarem a softwarem potřebným k testování a experimentování v rámci výuky.

Více informací na internetové adrese https://akademie.nic.cz/.

Kontakt:

Vilém Sládek

Vedoucí Akademie CZ.NIC

Telefon: +420 222 745 111

E-mail: akademie@nic.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese www.protext.cz

Klíčová slova ČR-počítače-internet-vzdělání-firmy-CZ.NIC

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.