Market Axess vytvoří první webovou platformu pro investory a dealery; Bear Stearns, Chase a J.P. Morgan vytvoří společný podnik pro výzkum a obchodování

Tři z největších společností na trhu cenných papírů s pevným výnosem v hodnotě mnoha biliónů dnes vytvořily Market Axess, největší internetovou platformu pro obchodování s cennými papíry s pevným výnosem, spojující institucionální investory a obchodníky s cennými papíry. Bear Stearns & Co. Inc. (NYSE: BSC), The Chase Manhattan Corporation (NYSE: CMB) a J.P. Morgan & Co. Incorporated (NYSE: JPM) oznámily, že poskytnou na financování Market Axess 24 miliónů USD a budou se v podniku účastnit jako společníci rovným dílem.

Market Axess s ústředím v New Yorku bude nejkomplexnější platformou pro obchodní operace na Internetu. Propojí institucionální investory s makléři a dealery, což povede k lepšímu přístupu k výzkumu, novým emisím cenných papírů a k sekundárním trhům.

Bear Stearns, Chase a J.P. Morgan v roce 1999 dohromady upsaly 219 miliard USD z 1,57 biliónu USD na trzích cenných papírů s cenným výnosem, na který se zaměřuje Market Axess, a měly tak celkem tržní podíl 14 procent.

"S podporou těchto tří dealerů bude Market Axess dodávat přední produkty cenných papírů s pevným výnosem online a obsah pro institucionální investory," uvedl Richard McVey, generální ředitel Market Axess. "Internet transformuje distribuci způsobem, který umožňuje účastnícím se dealerům dostat se k široké základně zákazníků."

Tyto tři firmy vytvořily partnerství s MoneyLine, předním internetovým poskytovatelem finančního obsahu a služeb provádění obchodů v reálném čase. MoneyLine bude vyvíjet a mít na svém serveru obchodní systémy Market Axess.

Market Axess bude zpočátku nabízet trhy s dluhopisy firem, s vysokým výnosem, mladých trhů, agentur a měst a obcí. Očekává se, že obchodování s firemními dluhopisy začne ve druhém čtvrtletí 2000 a další trhy budou připojeny později. Kromě sekundárního obchodování internetová stránka nabídne institucionálním investorům výzkum a nové emise cenných papírů. Market Axess je možné na Internetu najít na adrese www.marketaxess.com.

Don Layton, místopředseda představenstva Chase, k tomu uvedl: "Market Axess razí novou cestu v užívání webové technologie pro rozšíření distribuce cenných papírů k širší skupině investorů. Představuje významný krok v strategii společnosti Chase, spočívající v začleňování nové technologie a vytváření strategických aliancí pro rozšíření možností distribuce cenných papírů širší skupině investorů."

Nick Rohatyn, výkonný ředitel a šéf divize Global Credit Markets společnosti J.P. Morgan, dodal: "Tento společný podnik nám dovolí dostat se k více zákazníkům a dosáhnout větší transparentnosti, kterou zákazníci jak víme očekávají. My ve společnosti J.P. Morgan jsme nadšeni, že pomůžeme v provádění dramatických změn, které se odehrávají, na trzích dluhopisů, prostřednictvím Market Axess. Centrálním pilířem naší podnikatelské strategie je kombinace technologie s našimi osvědčenými schopnostmi v oblasti finančních služeb."

Warren Spector, výkonný viceprezident společnosti Bear Stearns, uvedl: "Jsme extrémně potěšeni, že se připojíme k našim partnerům a spustíme Market Axess. Tento společný podnik nám umožní umocnit efektivitu našich významných investic do technologie, distribuce, výzkumu cenných papírů s pevným výnosem a do našich vztahů se zákazníky pro široký segment investorů a emitentů. Naše angažovanost v Market Axess je odrazem našeho pokračujícího úsilí zkombinovat technologii a elektronické trhy s cílem poskytovat produkty a služby s s vysokou přidanou hodnotou."

Bear, Stearns & Co. Inc., přední celosvětová firma zabývající se investičním bankovnictvím a obchodováním a makléřstvím s cennými papíry, je významnou dceřinou společností firmy The Bear Stearns Companies Inc. Bear Stearns se zhruba 21,4 miliardy USD celkového kapitálu, slouží vládním organizacím, společnostem, institucím a soukromým investorům na celém světě. K podnikatelským činnostem společnosti patří podnikové finance a fúze a akvizice, prodej a obchodování s cennými papíry institucí a cennými papíry s pevným výnosem, služby soukromým klientům, prodej a obchody s deriváty, devizami a termínové obchody, správa aktiv a depozitní služby. Prostřednictvím Bear, Stearns Securities Corp. nabízí profesionální a korespondenční zúčtování včetně půjčování cenných papírů. Společnost se sídlem v New York City má více než 10.000 zaměstnanců v kancelářích v Atlantě, Bostonu, Chicagu, Dallasu, Los Angeles a San Francisku a v zahraničí pak v Pekingu, Buenos Aires, Dublinu, Hongkongu, Londýně, Luganu, Sao Paulu, Šanghaji, Singapuru a Tokiu.

The Chase Manhattan Corporation s aktivy přes 370 miliard USD je jednou z předních světových institucí na poli finančních služeb, která působí ve více než 48 zemích po celém světě. Chase zastává čelní postavení ve všech oblastech investičního bankovnictví, soukromých bankovních služeb, obchodování a činnostech na globálních trzích a také v oblasti zpracování informací a transakcí. Chase je předním poskytovatelem finančních řešení velkým společnostem, finančním institucím, vládním úřadům, středně velkým a malým podnikům a jednotlivcům a je v kontaktu s více než 30 milióny spotřebitelů po celých Spojených státech prostřednictvím takových produktů a služeb, jako jsou kreditní karty, hypotéky, bankovnictví online, debetní karty, depozitní produkty a půjčky na automobily. Chase je možné na webu najít na adrese www.chase.com.

J.P. Morgan & Co. Incorporated je přední celosvětová firma poskytující finanční služby, která uspokojuje náročné finanční potřeby podnikatelům, vládním institucím a jednotlivcům. Firma poskytuje poradenství v oblasti podnikové strategie a struktury, zajišťuje financování, vytváří trhy finančních instrumentů a spravuje investiční aktiva. Morgan také směruje svůj vlastní kapitál do slibných podniků a investuje a obchoduje tak, aby vystihl tržní příležitosti.

KONTAKT: Pro tisk:

RuderFinn

Alicia Dollard, 212/593-6343

nebo

Bear Stearns

Hannah Burns, 212/272-2395

nebo

Chase Manhattan

Andy Tuck, 212/270-4889

nebo

J.P. Morgan

Christopher M. Molanphy, 212/648-8213

nebo

Kontakt na Market Axess:

Rick McVey, 212/235-0627

KLÍČOVÉ SLOVO: NEW YORK

KLÍČOVÁ SLOVA ODVĚTVÍ: BANKING INTERNET E-COMMERCE NETWORKING PRODUCT MARKETING AGREEMENTS

OPAKOVANÉ ZNĚNÍ: New York 212-752-9600 nebo 800-221-2462; Boston 617-236- 4266 nebo 800-225-2030; SF 415-986-4422 nebo 800- 227-0845; LA 310- 820-9473

Today\'s News On The Net - Úplný soubor Business Wire na Internetu s propojovacími odkazy na vaši domovskou stránku.

URL: http://www.businesswire.com

Klíčová slova PROTEXT-Market Axess

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.