Vyhlášení 1. ročníku soutěže JuniorText (v rámci projektu Březen - měsíc Internetu 2000)

Iniciátoři konference Junior Internet 2000 vyhlašují soutěž Junior Text, jako nominační soutěž ke konferenci. Junior Text je slohová soutěž, která spočívá v napsání textu o Internetu, a jejím cílem je vybrat děti na konferenci Junior Internet.

Soutěže se smí účastnit děti s věkem do 15 let. Své příspěvky mohou zasílat do 31. ledna 2000.

Texty by měly být na témata:

- Co se mi na Internetu líbí?

- Co se mi na Síti nelíbí?

- Čemu nerozumím na Internetu?

- Co mi chybí na Internetu?

- V čem bych Internet změnil ?

- Moje rodina a Internet

- Internet v naší škole

Děti se mohou přihlásit do soutěže přes formulář na oficiální stránce Junior Internetu (http://www.juniorinternet.cz). Zde musí napsat svoje jméno, věk, adresu, e-mail. Pokud odpoví i na další otázky, např. jak často používá Internet, zda doma nebo ve škole atd., může vyhrát i některou ze zajímavých cen.

Další možností je zaslání příspěvku normální listovní poštou na adresu: Agentura Aldea, Novotného lávka 5, 110 01 Praha 1, P.O.Box 197.

Hlavní kritéria pro hodnocení textu budou:

- informační náplň (informace o Internetu v textu)

- podání informací (způsob napsání)

- originalita

Příspěvky bude hodnotit dětská a dospělá porota. V dětské porotě zasedne: Jiří Peterka ml., Jiří Benedikt, Karel Petržela, Vít Humpa a Eva Peterková. V dospělé porotě pak: Jaroslav Winter, Antonín Drahovzal, Jiří Peterka.

Výsledky soutěže budou známy 15. února 2000. Nejlepší účastníci obdrží listovní i e-mailovou poštou pozvánku na konferenci. Ti úplně nejlepší mají možnost vyhrát i hodnotné ceny.

Březen - měsíc Internetu je projekt na podporu rozvoje Internetu v ČR. Jeho 3. ročník vyhlásil týdeník Profit, organizátorem je neziskové sdružení BMI. Hlavními partnery v roce 2000 jsou společnosti INET, Oracle, Progress Software, Software602 a 2N, mediálními partnery Česká televize, Česká tisková kancelář, Český rozhlas, vydavatelství IDG a deník Právo, odbornými partnery Computer Press a Triada.

Další informace poskytne: Sdružení BMI, tel.: 2421 4945, e-mail: bmi@brezen.cz,, http://www.brezen.cz, Agentura ExMise, Jana Vojtíšková , tel.: 670 92 550, e-mail: vojtiskova@exmise.cz,

Klíčová slova PROTEXT-soutěžJuniorText-konference Junior Internet

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství
Kultura
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.