Vyhlášení 1. ročníku soutěže JuniorWeb (v rámci projektu Březen - měsíc Internetu 2000)

Iniciátoři konference Junior Internet 2000 vyhlašují soutěž Junior Web jako nominační soutěž ke konferenci. Junior Web je soutěž o nejlepší WWW stránku, vytvořenou dětmi do 15 let. Cílem je vybrat účastníky konference Junior Internet.

Soutěže se smí účastnit děti s věkem do 15 let. Upozornění na svoje www stránky mohou zasílat od 10. prosince 1999 až do 31. ledna 2000.

Stránky mohou být:

- Osobní (zde by mělo být datum narození, záliby, úspěchy ve škole, zkušenosti s Internetem, fotografie apod.)

- Třídní (měla by zde být fotografie, alespoň základní informace o žácích a učitelích a další)

- Stránky o svém koníčku

- Školní stránky (informace o škole, mohou být i informace o jednotlivých třídách).

Příspěvky děti musí přidávat přes formulář na oficiální stránce Junior Internetu (http://www.juniorinternet.cz). Zde musí napsat URL adresu své stránky, svoje jméno, věk, adresu, e-mail. Pokud chce získat možnost výhry různých cen, musí vyplnit také statistická data, která zpracujeme a na konferenci vyhodnotíme.

Stránky přihlášené do soutěže mohou být umístěny kdekoli v Internetu. Využít lze i nabídku na umístění stránek u partnera konference, kavárny Planeta, http://www.planeta.cz.

Hlavní kritéria v této soutěží jsou:

- Provedení (kreativita, barevnost, jednoduchost, grafika)

- Obsah (informace poskytnuté na stránce)

- Originalita

Příspěvky bude hodnotit dětská a dospělá porota. V dětské porotě zasedne: Jiří Peterka ml., Jiří Benedikt, Karel Petržela, Vít Humpa a Eva Peterková. V dospělé porotě pak: Jaroslav Winter, Antonín Drahovzal, Jiří Peterka.

Výsledky soutěže by měly být známy 15. února 2000. Nejlepší účastníci obdrží listovní i e-mailovou poštou pozvánku na konferenci. Ti úplně nejlepší mají možnost vyhrát i hodnotné ceny.

Březen - měsíc Internetu je projekt na podporu rozvoje Internetu v ČR. Jeho 3. ročník vyhlásil týdeník Profit, organizátorem je neziskové sdružení BMI. Hlavními partnery v roce 2000 jsou společnosti INET, Oracle, Progress Software, Software602 a 2N, mediálními partnery Česká televize, Česká tisková kancelář, Český rozhlas, vydavatelství IDG a deník Právo, odbornými partnery Computer Press a Triada.

Další informace poskytne: Sdružení BMI, tel.: 2421 4945, e- mail: bmi@brezen.cz,, http://www.brezen.cz, Agentura ExMise, Jana Vojtíšková , tel.: 670 92 550, e-mail: vojtiskova@exmise.cz,

Klíčová slova PROTEXT-soutěž JuniorWeb-konference Junior Internet

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství
Kultura
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.