SOFTBANK založí skupinu rizikového kapitálu pro Latinskou Ameriku; SOFTBANK Latin America Ventures bude podporovat růst internetu v regionu, v čele bude stát Ja

Společnost SOFTBANK CORP. dnes oznámila, že založí nový fond rizikového kapitálu, který se především zaměří na internetový trh v Latinské Americe. Fond s názvem SOFTBANK Latin America Ventures (SBLV) bude v zásadě financován společností SOFTBANK s možnou další účastí strategických společníků s ručením omezeným. První fond SBLV s kapitálem 100 miliónů USD začne fungovat na sklonku ledna.

"SOFTBANK usiluje o to, napomáhat budování Internetu v globálním měřítku a Latinská Amerika představuje další významnou oblast příležitostí," uvedl Masajoši Son, prezident a generální ředitel společnosti SOFTBANK CORP. "Očekáváme, že určením fondů a strategických zdrojů pro tento region podstatně přispějeme k rozvoji latinskoamerického Internetu. Jsme velmi potěšeni, že se účastníme v nové digitální ekonomice v Latinské Americe."

SOFTBANK také oznámil jmenování Jana Boyera do funkce řídícího hlavního partnera, který bude v čele operací nového fondu v Latinské Americe. Masajoši Son dodal: "Velmi nás těší, že Jan Boyer souhlasil s tím, že povede naše operace v Latinské Americe. Jan s sebou přináší impozantní historii úspěchu v tomto regionu. Janova hluboká znalost místních trhů, potřeb internetových společností a úlohy investorů, jako partnerů pro strategický rozvoj, se prokážou být neocenitelné jak při přizpůsobování osvědčených internetových leaderů latinskoamerickému trhu, tak při identifikaci místních podniků, s nimiž je spolupráce nejslibnější."

K hlavním představitelům SOFTBANK, kteří se zapojí do této nové aktivity, patří Masajoši Son, prezident a generální ředitel SOFTBANK CORP., Ronald D. Fisher, místopředseda představenstva SOFTBANK Holdings Inc., Eric Hippeau, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Ziff-Davis Inc. a Gary Rieschel, výkonný ředitel společnosti SOFTBANK Venture Capital.

Latinská Amerika stojí před internetovou explozí. Očekává se, že použití Internetu, které v současnosti představuje asi 8,5 miliónu lidí, rychle poroste a do roku 2003 (podle IDC) dosáhne 24,3 miliónu online uživatelů. Očekává se, že elektronický obchod se zvýší ze 460 miliónů v roce 1999 téměř dvacetkrát na osm miliard USD do roku 2003 (IDC). Latinskoamerické trendy jako je modernizace telekomunikační infrastruktury, snižující se náklady na připojení, mladá populace a zvýšené podnikatelské aktivity, naznačují, že Internet bude mít pro místní ekonomiky vzrůstající důležitost.

SOFTBANK Latin America Ventures využije tento energický růst tím, že se zaměří na tři oblasti: usnadnění internetovým společnostem, přidruženým k SOFTBANK, vstupu na trh Latinské Ameriky, poskytování financí a řízení místním internetovým podnikatelům a podpora slibných internetových společností, zaměřujících se na tento region. Fond bude geograficky pokrývat celou oblast tím, že bude mít kanceláře v Buenos Aires, Sao Paulu, Mexico City a Miami.

Jan Boyer uvedl: "Internet představuje radikální posun v latinskoamerických ekonomikách a současných modelech podnikání. Latinskoamerické internetové společnosti jsou a budou klíčovými účastníky při zapojení regionu do globální digitální ekonomiky. SOFTBANK představuje příležitost vnést do tohoto regionu prvotřídní internetové znalosti a financování a napomoci rozvíjet novou ekonomiku v Latinské Americe."

Pan Boyer od roku 1997 stál v čele latinskoamerických operací (jižní oblasti) na poli soukromého kapitálu u společnosti BankBoston Corporation (nyní Fleet Boston Financial). Jako prezident BancBoston Capital Southern Cone realizoval první internetovou investici firmy v Latinské Americe. Předtím Boyer řídil činnost poskytování soukromého kapitálu u společnosti Merchant Bankers Asociados, dřívější argentinské dceřiné společnosti firmy Salomon Brothers, Inc. Předtím Boyer pracoval deset let u firmy Lehman Brothers v New Yorku a Londýně, kde měl na starosti například správu a řízení, investice, poradenství vládám a podnikové finančnictví. Boyer má titul bakaláře (B.A.) ze Stanford University a magistra veřejné správy (M.P.A.) z Harvard University.

SOFTBANK Latin America Ventures je nejnovější globální internetovou iniciativou společnosti SOFTBANK. V prosinci SOFTBANK oznámila vytvoření SOFTBANK Holdings Korea, společného podniku s Naray Telecom, který v příštích dvou letech rozvine v Korei 100 internetových společností. Vloni SOFTBANK také vytvořil @viso, společný podnik s firmou Vivendi, který rozvíjí internetové společnosti v kontinentální Evropě, dále eVentures, společný podnik s News Corp. zaměřený na Británii, a také eVentures Australia, eVentures New Zealand a eVentures India.

O společnosti SOFTBANK CORP.

SOFTBANK CORP. (Tokijská akciová burza: 9984) se stala jednou z předních světových tržních sil v oblasti Internetu. Vlastniíckými podíly ve více než 120 internetových společnostech a svou jedinečnou koncepcí internetového řízení ("zaibatsu")je schopná vytvářet tržní synergie pro svou rodinu společností v globálním měřítku. V Japonsku k aktivitám psolečnosti patří distribuce, publikování, internetové mediální platformy, široká škála činností na poli elektronického obchodu a společné podniky s firmami, k nimž patří Microsoft, Cisco, Yahoo!, Nasdaq a mnoho dalších vůdců na trhu. V USA je SOFTBANK největším akcionářem v předních internetových společnostech, včetně Yahoo!, E*TRADE a ZDNet, a v Evropě vytvořila společné internetové společnosti s firmami News Corp. a Vivendi. (www.softbank.com a www.softbank.co.jp/sbadmin/index_e.html)

KONTAKT: SOFTBANK CORP.

oddělení Public Relations: +81-3-55642-8013

nebo

SOFTBANK Inc.

Corporate Communications: +1 (617) 558-6708

nebo

SOFTBANK Latin America Ventures

www.softbanklv.com

contact@softbanklv.com

OPAKOVANÉ ZNĚNÍ: New York 212-752-9600 nebo 800-221-2462; Boston 617-236- 4266 nebo 800-225-2030; SF 415-986-4422 nebo 800- 227-0845; LA 310- 820-9473

Today's News On The Net - úplný soubor Business Wire na Internetu s propojovacími odkazy na vaši domovskou stránku.

URL: http://www.businesswire.com

Klíčová slova PROTEXT-SOFTBANK CORP.

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
IT, telekomunikace
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.