Braun přichází k společnosti Fantastic; představenstvo The Fantastic Corporation zvolilo nového generálního ředitele s rozsáhlou mezinárodní praxí v informačníc

Společnost The Fantastic Corporation, přední světová společnost v oblasti multimédií v širokém pásmu, dnes oznámila jmenování Reta Brauna do funkce generálního ředitele. Reto Braun nastupuje na místo Petera Ohnemuse, který bude nadále ve společnosti působit jako místopředseda představenstva. Pokud to schválí akcionáři, Reto Braun se také stane předsedou představenstva společnosti The Fantastic Corporation namísto Giorgia Ronchiho, který zůstane členem představenstva.

Reto Braun (58) získal vzdělání ve Švýcarsku, Francii a Anglii a má rozsáhlou praxi v řízení a rozvoji globálních společností. Předseda představenstva Giorgio Ronchi uvedl: "Naším předním kandidátem byl Reto Braun, kterého znám už od roku 1965. Byl pro nás volbou na prvním místě díky jeho pověsti, kterou má v odvětví, zkušenostem z řízení velkých společností a jeho mezinárodní praxi. Těší nás, že Reto přijal naši nabídku."

Do roku 1993 pracoval Reto Braun 24 let u společnosti Unisys (spojení Burroughs, Sperry, Memorex a dalších společností z oblasti informačních technologií), kde zastával četné funkce v informačních službách a počítačovém průmyslu. Byl členem představenstva, prezidentem a provozním ředitelem technologické společnosti Unisys Corporation s ročními celosvětovými tržbami osm miliard USD, jejíž rozpočet na výzkum a vývoj přesahuje 800 miliónů USD.

Od roku 1993 do roku 97 byl Reto Braun v čele společnosti Canadian Moore Corporation jako předseda představenstva a generální ředitel. V roce 1996 činily tržby společnosti ve více než 50 zemích celkem 2,5 miliardy USD.

V červnu 1998 byl Reto Braun zvolen do funkce generálního ředitele Swiss Post, největšího podniku ve Švýcarsku s více než 40.000 zaměstnanci a tržbami 5,6 miliardy švýcarských franků. Braun byl hlavní postavou, která se zasloužila o expanzi strategie Swiss Post v mezinárodním měřítku a při zavádění služeb elektronického obchodu.

Reto Braun uvedl: "Nabídka vést společnost jako je The Fantastic Corporation je šance, která přichází jednou za život. Ke společnosti mě láká zejména její špičková technologie a její globální směřování. The Fantastic Corporation má také k dispozici obrovský trh, který představuje splývání trhů telekomunikací, vysílání a Internetu. Je báječné ujímat se vedení společnosti jako je Fantastic v době rostoucího úspěchu a příležitostí. Těším se na spolupráci s Peterem Ohnemusem, představenstvem, týmem managementu Fantastic, se zaměstnanci, společníky a zákazníky. Jsem také potěšen, že budu moci efektivně využít svých celosvětových kontaktů v odvětví."

Peter Ohnemus bude nadále u The Fantastic Corporation ve funkci místopředsedy představenstva se zvláštním zaměřením na strategické zákazníky a partnery. Bude nadále hrát významnou roli v celkové expanzi The Fantastic Corporation. Peter k tomu dodal: "Poslední tři roky byly pro nás pro všechny dobou extrémně tvrdé práce. Doktoři mi doporučili, abych snížil svou pracovní zátěž a abych méně cestoval. Budu nadále zapojen do činnosti společnosti Fantastic a vím velmi dobře, že Reto má schopnosti a motivaci, aby dovedl společnost na nové výšiny. Jsem skutečně šťastný, že předávám řízení tak zkušenému nástupci."

Braun sídlí ve Švýcarsku se svou ženou a má dvě dospělé děti. Je členem představenstva společnosti Paine Webber Group Inc. v New Yorku a je také členem Mezinárodní poradenské rady v projektu Stanford Computer Industry Project.

The Fantastic Corporation, s jejímiž akciemi se obchoduje na frankfurtské burze, je globálním poskytovatelem ucelených řešení v oblasti širokopásmového multimediálního vysílání. Vizionářské vedení, partnerství a nesrovnatelná softwarová řešení společnosti Fantastic vedou k novým modelům dodávek a vedou trh širokopásmového přenosu k další evoluci. Řešení Fantastic zvyšují smyslový zážitek spojením kvality, emotivnosti a dosahu televize s interaktivní inteligencí internetu. Ke globálním partnerům společnosti Fantastic patří BT, Telecom Italia, Deutsche Telekom, NTT, Loral Space and Communications, Reuters, European Medical Network, Lucent Technology, Intel, Commerce One, Singapore Press Holdings a Inktomi. The Fantastic Corporation má ústředí v Zugu ve Švýcarsko, regionální ústředí v San Francisku a Singapuru a kanceláře na devíti dalších klíčových trzích.

Navštivte naši webovou stránku na adrese www.fantastic.com

The Fantastic Corporation je registrovanou ochrannou známkou. Channel Management Center, Channel Editorial Center a MediaSurfer jsou ochrannými známkami společnosti The Fantastic Corporation. Všechny další názvy produktů respektive společností jsou ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných majitelů.

KONTAKT: The Fantastic Corporation The Weber Group

Juerg Bollag Jason Glashow

+41 41 728 88 43 617-520-7070

j.bollag@fantastic.com jglashow@webergroup.com

KLÍČOVÉ SLOVO: INTERNATIONAL EUROPE

KLÍČOVÁ SLOVA ODVĚTVÍ: SOFTWARE TELECOMMUNICATIONS INTERNET E-COMMERCE MANAGEMENT CHANGES

OPAKOVANÉ ZNĚNÍ: New York 212-752-9600 nebo 800-221-2462; Boston 617-236- 4266 nebo 800-225-2030; SF 415-986-4422 nebo 800- 227-0845; LA 310- 820-9473

Today's News On The Net - úplný soubor Business Wire na Internetu s propojovacími odkazy na vaši domácí stránku.

URL: http://www.businesswire.com

Klíčová slova PROTEXT-Fantastic Corporation

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.