Aktivity Greenpeace můžete podpořit v IKEA

Oficiální prohlášení nábytkářské firmy IKEA na společné tiskové konferenci IKEA a Greenpeace v Bruselu v listopadu 1999 obsahuje závazek, že IKEA postupně vyřadí veškerý nákup zboží vyráběného z neznámých zdrojů dřeva, aby tak zaručila, že žádné dřevo nepochází z původních lesů. IKEA rovněž oznámila, že spolu se svými dodavateli pracuje na tom, aby zajistila, že od září 2000 masívní dřevo používané na výrobu nábytku pro IKEA nepochází z původních lesů (výjimkou mohou být lesy s certifikátem FSC). IKEA se tak celosvětově připojila k hnutí odpovědných spotřebitelů, kteří chtějí původní lesy chránit.

Tento společný krok na mezinárodní úrovni zahájil i spolupráci IKEA a Greenpeace na úrovni jednotlivých zemí. V obchodním domě IKEA v Praze si můžete od 10.-16. ledna prohlédnout zajímavou výstavu fotografií z projektů Greenpeace ve světě i v České republice, podívat se na zajímavé filmy a získat podrobné informace o práci této ekologické organizace. Celá akce proběhne od 17. do 23. ledna rovněž v obchodním domě IKEA v Brně.

Klíčová slova PROTEXT-Greenpeace-IKEA

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Služby, cestovní ruch

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.