Národní dny sportu a kultury 2000 na startovní čáře

Už za tři dny začne psát historii projekt Národní dny sportu a kultury 2000, který je pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Českého olympijského výboru a hl. m. Prahy pevnou součástí projektu Praha - Evropské město kultury roku 2000.

V Praze se stane odrazovým můstkem hotel Pyramida, kde 9. ledna pořadatelé připravili Pohár České asociace Sport pro všechny - Setkání mistrů a slavnostní zahájení Národních dnů sportu a kultury 2000 v Praze.

Cílem Národních dnů sportu a kultury 2000 je oslovit co nejširší veřejnost, vyzvat ji k aktivnímu využívání volného času a pozvat celé rodiny ke sportování pro zdraví.

Dále pak reprezentativními programy, přehlídkami, mládí, krásy a pohybu prezentovat spojení kultury těla a ducha v intencích evropské vzdělanosti a našeho příspěvku k ní.

Chceme tak vyslovit předsevzetí pro XXI. století, že budeme od jeho počátku účinně napomáhat rozvoji Národního programu Sportu pro všechny a uplatnění Evropské charty sportu v České republice.

V rámci Národních dnů sportu a kultury 2000 v Praze připravujeme:

v únoru:

26. února 2000

Mistrovství Prahy 2000 v akrobatickém rokenrolu

Velká cena Sokola a Večerníku Praha v hale Sparty na Letné

v květnu:

6. května 2000

Mistrovství Prahy 2000 v tanečním sportu (taneční třída M a taneční třída A)

Velká cena hotelu Hilton a deníku Sport

v červnu:

15. června 2000

Sportovní show uprostřed města: Pohyb je život - sportuj s námi

30. června 2000

Mezinárodní sportovní show Gala Praha

28. června až 2. července 2000

Turistický sraz Praha 2000

Krok za krokem Prahou

Start a cíl na Staroměstském náměstí

v červenci:

1. až 2. července 2000

XIII. Všesokolský slet Praha

Rošického stadión

v září:

21. až 24. září 2000

Praha království klenotnice

Národní folklórní festival

Přípravný výbor městských částí hl. m. Prahy připravuje "Pražské dětské olympijské hry". V dubnu roku 2000 proběhne na stadiónu Evžena Rošického na Strahově slavnostní zahájení dětských olympijských her.

S plným elánem v jubilejním roce se připravují tělovýchovné a sportovní akce v okresech, krajích a regionech. Například ve východočeské oblasti připravují občanská sdružení v Chrudimi třídenní akci Sport pro všechny za účasti hostů z Dánska a Švýcarska. V Šumperku připravují integrovaný program společný roční sportovní kalendář, který začal již v prosinci roku 1999. S velkou odezvou se setkal turnaj v ledním hokeji. Podobně si počínají Pardubičtí. Ti svou "olympiádu" odstartují 11. února turnajem v hokejbalu a jejich termínový kalendář je akcemi doslova nabitý.

Nezastupitelnou roli pro podporu programu Sportu pro všechny mají sdělovací prostředky, jejichž vliv má rozhodující význam na úspěšnosti projektu. S vědomím tohoto faktu poskytujeme masovým sdělovacím prostředkům tuto zprávu a věříme v aktivní novinářskou účast na obecně prospěšném programu "Sportu pro všechny".

Na všech akcích se těšíme na Vaši návštěvu.

V neděli 9. ledna v 16:15 budou v hotelu Pyramida zahájeny Národní dny sportu a kultury 2000 v Praze soutěží "Pohár české asociace sportu pro všechny - Setkání mistrů". Premiéra se koná pod záštitou MŠMT, ČOV a hl. m. Prahy. Ukončení soutěže se předpokládá ve 21 hodin.

Klíčová slova PROTEXT-sport-kultura

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Kultura
Sport

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.