Quintiles rozšiřuje síť klinických testovacích laboratoří

Společnost Quintiles Transnational Corp. (značka na Nasdaqu: QTRN) dnes oznámila jednak akvizici s Medlab Pty Ltd, jednak svoji majetkovou spoluúčast ve společnosti Niehaus a Botha (N&B), jde o další rozšiřování celosvětově integrované sítě centralizovaných klinických laboratoří společnosti Quintiles. Obě společnosti, ve kterých Quintiles získala podíl, mají sídlo v Pretorii v jižní Africe.

Vynikající akademická a vědecká pověst společnosti N&B vytvořila v jižní Africe hlavní klinickou laboratoř, zvláště v okolí Pretorie, kde se podíl společnosti na trhu zvýšil na 25 procent. Medlab provádí veškerou laboratorní práci pro N&B, kterou v roce 1985 založil Dr. Charles Niehaus, Dr. Andre Botha a Andre Hamman.

Výrazná schopnost N&B a Medlab zahrnuje podporu hlavních laboratorních potřeb farmaceutických a biotechnologických společností, stejně jako hluboké odborné znalosti v klinické patologii a klinické mikrobiologii.

Akvizice byla provedena výměnou za akcie společnosti Quintiles transakcí, kterou byl utvořen společný fond a od které se očekává, že nebude mít vliv na výnos na akcii. Medlab a N&B budou integrovány do CRO provozní skupiny společnosti Quintiles jako speciální obchodní jednotka.

"Touto akvizicí přidáme další součást do celosvětové sítě Quintiles harmonizovaných klinických testovacích laboratořích," prohlásil Ludo Reynders, Ph. D., výkonný ředitel Quintiles CRO. "N&B a Medlab také pro Quintiles zajistí zavedenou, vysoce oceňovanou a rostoucí způsobilost v klinické patologii," dodal Reynders.

"Navíc N&B a Medlab doplní a upevní naše již existující CRO provozy v jižní Africe, kterými jsou Quintiles Clindepharm a Quintiles ClinData. Kombinací znalostí technických postupů, základny spotřebitelů a infrastruktury tyto provozy budou poskytovat velkou příležitost k získání zásadního vlivu na lékařský výzkum v jižní Africe," řekl Reynders.

Medlab zaměstnává 340 pracovníků na plný úvazek, včetně patologů, zdravotnických techniků a administrativních pracovníků, a 110 zaměstnanců na částečný pracovní úvazek ve svém zařízení v Pretorii o celkové rozloze 27.000 čtverečných stop.

"Za 15 let jsme si vytvořili vynikající pověst našich služeb a spolehlivé finanční vedení a upevnili jsme partnerské vztahy se zdravotnickými praktiky a specialisty po celé jižní Africe," řekl Dr. Charles Niehaus, jeden ze zakladatelů N&B. "Tyto vztahy s Quintiles otevírají prostor pro další rozvoj v oblasti jižní Afriky a vyhlídku na spolupráci s novými zákazníky, kteří budou do jižní Afriky přilákáni přítomnosti společnosti Quintiles a její pověstí," řekl Niehaus.

Kanceláře N&B jsou umístěny v prvním podlaží Pencardia-1, na ulici Pretorius 509, 0083 Arcadia, JAR, tel: +27 12 341 2350; fax: +27 12 44 9088.

Podle jihoafrické asociace farmaceutických lékařů v roce 1998 investoval jihoafrický farmaceutický průmysl asi 60 miliónů dolarů na klinický výzkum a vývoj. Během příštích dvou až tří let se podle odhadu analytiků ročně investice zvýší o více než 25 procent. Jihoafrický trh na poli lékařské patologie má podle Národního sdružení patologů hodnotu 322 miliónů USD.

Quintiles Transnational Corp. má vedoucí pozici na trhu v poskytování širokého okruhu rozvoje jednotných produktů a komercionalizace služeb farmaceutickému, biotechnologickému a zdravotnickému odvětví. Je rovněž lídrem v oblasti výměny elektronických údajů a informací ve zdravotnictví a poskytuje konzultace v oblasti zdravotnické politiky zdravotnickým a vládním organizacím na celém světě. Ústředí společnosti je ve státě Severní Karolína v blízkosti Research Triangle Park. S více než 16.000 zaměstnanci po celém světě a zastoupením ve více než 31 zemích, operuje prostřednictvím specializované pracovní skupiny, která se věnuje uspokojení individuálních zákaznických potřeb.

Kontakt: Pat Grebe, Media Relations, e-mail pgrebe@quintiles.com nebo Greg Connors, Investor Relations, e- mail invest@quintiles.com, tel: 919-998- 2000, oba z Quintiles Transnational Corp. webová stránka: http://www.quintiles.com

Klíčová slova Quintiles

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.