Tyco Submarine Systems dokončila nejvyspělejší transoceánskou síť na světě tři měsíce před smluvním termínem

Společnost Tyco Submarine Systems Ltd. (TSSL) oznámila dokončení prvního vedení na světě nejvyspělejší transoceánské telekomunikační sítě z optických vláken plné tři měsíce před smluvním termínem. TSSL zajišťovala systém Pacific Crossing-1 (PC-1) jako dodávku na klíč, včetně podmořského zařízení, námořní instalace, potřebných povolení, výstavby kabelových stanic a vybavení terminálů. TSSL dokončí celý systém PC-1 v roce 2000 instalací tří dalších úseků, které vytvoří samoopravnou okruhovou síť. Tento transpacifický podmořský telekomunikační kabel vlastní a provozuje společnost Global Crossing Ltd. a dceřiné společnosti spadající pod Asia Global Crossing Ltd., která plánuje uvést systém do provozu před koncem roku.

Systém PC-1 je nejvyspělejší podmořský telekomunikační kabel, který byl kdy v Pacifiku instalován. Podmořskou technologii systému vyvinuly mezinárodně uznávané laboratoře TSSL Labs. PC-1 představuje první systém Dense Wave Division Multiplexing (DWDM) s přenosovou rychlostí 10 Gb/s, který přímo propojuje USA s Japonskem. Instalace tohoto severního úseku zahrnovala souběžný provoz tří plavidel TSSL světové třídy, Tyco Provider, Global Sentinel a Dock Express-20, a byla dokončena během náročné severopacifické zimy, která se vyznačuje svízelnými podmínkami na moři s až 20metrovými vlnami. Koordinací této náročné instalace se TSSL podařilo dodat tento úsek o plné tři měsíce před termínem podle smlouvy.

Tyco Submarine Systems Ltd., dceřiná společnost stoprocentně vlastněná společností Tyco International Ltd. (NYSE: TYC), je jediným nezávislým a plně integrovaným dodavatelem podmořských komunikačních systémů a služeb. TSSL vlastní a provozuje největší nezávislou flotilu lodí světové třídy na instalaci a údržbu podmořských systémů komunikačních sítí. Špičkovou technologii optických vláken dodávají mezinárodně uznávané laboratoře TSSL Labs se sídlem v Eatontownu ve státě New Jersey. Kompletnost a ucelenost výrobního zázemí TSSL dokazují výrobní závody na kabely, retranslační stanice a přenosové vybavení ve státech New Hampshire, New Jersey a Virginie. TSSL tyto výrobní kapacity využil k úspěšnému dokončení 85 podmořských sítí z optických vláken kromě 350.000 kilometrů kabelů z optických vláken, které propojují více než 100 zemí. Další informace o společnostech TSSL nebo Tyco International najdete na níže uvedených webových adresách.

Tyco International Ltd.: http://www.tyco.com

Tyco Submarine Systems Ltd.: http://www.submarinesystems.com

ots Original Text Service: Tyco Submarine Systems Ltd.

Internet: http://www.newsaktuell.de

Kontakt: Peter Ferris, Director, Regional Marketing, Tyco Submarine Systems Ltd. (USA) 973-656- 8134, pferris@submarinesystems.com

Webová adresa: http://www.submarinesystems.com

Klíčová slova PROTEXT-Tyco Submarine Systems

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.