Projekt odpadních vod Tay

International Water, 50procentní smíšený podnik mezi Bechtel Enterprises Holding, Inc. z USA a Edison S.p.A. z Itálie s potěšením oznamuje finanční uzavření projektu odpadních vod Tay v hodnotě 100 miliónů GBP v Dundee a Angusu ve Skotsku.

NoSWA, Severoskotský vodohospodářský úřad, přiřkl tento kontrakt soukromé finanční iniciativy Catchment (Tay) Ltd., zvláštní účelové společnosti vlastněné nepřímo společnostmi IWL, United Utilities a Morrison Construction Ltd. Konsorcium Catchment bude konstruovat, stavět, financovat a provozovat projekt, u kterého budou stavební práce provedeny smíšeným podnikem mezi Bechtel Limited a Morrison Construction. Provozní a údržbářskou smlouvu s platností 28 let bude realizovat Caledonian Water, pobočka United Utilities.

"Uvědomujeme si důležitost projektu odpadních vod Tay, který je považován za jeden z nejambicióznějších stavebních projektů dosud realizovaných na severu Skotska", řekl Didier Quint, vedoucí ředitel International Water. "Jsme potěšeni, že Catchment bude moci pokračovat v úspěšných vztazích, rozvinutých během jeho předchozí spolupráce s NoSWA.

Projekt Tay je druhým velkým projektem soukromé finanční iniciativy, který NoSWA přidělila konsorciu Catchment. V současné době se blíží dokončení práce na projektech Highland Sewerage v hodnotě 45 miliónů GBP ve Fort William a Inverness.

"Jsme rádi, když vidíme, že tento významný projekt pokračuje a naše přítomnost ve Skotsku se konsoliduje", řekl Gordon Waters, vedoucí ředitel United Utilities International (UUI). "Caledonian Water se těší na provozování jedné z nejmodernějších úpraven odpadních vod v Evropě, která přinese prospěch jak lidem v Tay, tak místnímu životnímu prostředí."

Background

Smíšený podnik Catchment byl založen v roce 1996 společnostmi Morrison Construction Group plc, Bechtel Enterprises International, Ltd. a UUI, aby se zúčastnil soutěže o infrastrukturní kontrakty ve skotském vodohospodářském sektoru v rámci vládní iniciativy soukromého financování.

IWL, UUI a pobočky poskytují služby v oblasti vodovodů a odpadních vod sedmi miliónům lidí ve Spojeném království a více než 23 miliónů v celém světě, tím že provozují a udržují vodohospodářská zařízení na Filipínách, v Austrálii, Bolívii, Mexiku, Malajsii, Polsku a Spojeném království.

Bechtel Enterprises Holdings Ltd, Inc. je subjektem pro rozvoj projektů, financování, vlastnictví a správu aktiv organizace Bechtel, přední mezinárodní strojírenské a stavební společnosti se sídlem v San Francisku v Kalifornii. Rozvinul 46 privatizovaných infrastrukturních projektů v celkové stavební hodnotě přes 18 miliard USD. Od roku 1990 se Bechtel Enterprises zúčastnil na dojednání více než 15 miliard USD ve financování projektů. V roce 1998 měl Bechtel příjmy 12,6 miliardy USD.

Edison S.p.A., pobočka Group Montedison, je největší italskou společností energetických služeb a kromě podnikání v elektrárenství podniká v Itálii v plynárenství a vodárenství. V zahraničí Edison působí v sektoru plynárenství a zvláštní úspěch měl v Egyptě, kde byla objevena významná ložiska plynu ve vodách delty Nilu a kde probíhá výstavba plynovodu o délce 400 km. V roce 1998 měla skupina Edison čisté příjmy přes 1,5 miliardy USD.

United Utilities International je součástí United Utilities Group of Companies, která poskytuje služby ve vodárenství, odpadních vodách, distribuci elektřiny, dodávkách elektřiny a plynu, telekomunikacích a provozních subdodávkách. Zaměstnává více než 7000 lidí v deseti zemích. UUI udržuje strategickou alianci s IWL, jejímž prostřednictvím provozuje zařízení IWL a investuje do vybraných projektů. Kontakt: International Water (UK) Ltd., Tim Lowe, 44-171-766-5100

Klíčová slova PROTEXT-International Water-Catchment

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.