Ignacio Loyola zvítězil ve finále o cenu mezinárodní módy Smirnoff 1999

Po náročné sérii národních finále v 29 zemích byl Ignacio Loyola z Filipín jmenován Mezinárodním designérem soutěže Smirnoff za roku 1999. Nejvyhledávanější soutěže na poli mezinárodní studentské módy se účastní studenti ze všech kontinentů a soutěží o výhru 10.000 liber, umístění v Central Saint Martins College of Art & Design v Londýně a o zveřejnění v mezinárodních médiích.

Ocenění mezinárodní módy Smirnoff, které je udělováno už patnáctým rokem, nadále podporuje tvořivost v nejtalentovanějších studentech na světě a dnešní udělení ceny oceňuje schopnosti těch opravdu nejlepších. Na druhém místě se letos umístil Savchenko Fedir z Ukrajiny a na třetím skončil Luiz Claudio da Silva z Brazílie.

Účastníci dostali stručné zadání "Virtuální příroda" a měli za úkol navrhnout dvě oblečení, jedno avantgardní a druhé jako komerční variaci na tentýž návrh s maximálním využitím fantazie. Konkurence byla ostrá a v hodnotící porotě byla slavná Jodie Kiddová a dále Antonio Berardi, Paul Poole (kreativní ředitel společnosti Diesel), John Rocha, a Mičiko Košino.

Mezinárodní porotce, Antonio Berardi, k tomu uvedl: "Díky vysokému standardu účastníků v předchozích ročnících je práce porotců velmi těžká a rok 199 není žádnou výjimkou. Po dlouhém rozhodování jsme se rozhodli pro Ignacia Loyolu, vzhledem k jedinečnému porozumění zadání, které je zjevné v konečných návrzích.

Ocenění spojená s první cenou budou pro vítěze cennou pomocí do světa módy. Finanční ocenění podpoří studium vítěze na evropské přední škole módy. Prezentace v médiích díky této velmi sledované události také určitě podpoří povědomí o jménu Loyola u potenciálních zaměstnavatelů.

Společnost Smirnoff financuje tuto soutěž a ceny, protože nadále podporuje a přispívá k rozvoji mezinárodního odvětví módy.

Kontakt:

The Rowland Company - Hong Kong

Gail Taylor / Vicky Yeo

Tel.:(852)2543 8882

The Rowland Company - London

Jessica Cross

Tel.:(44 171) 4683551

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.