ASC Incorporated a Edscha získaly kontrakt na střešní systém pro BMW Z3 Roadster

ASCE Incorporated, Southgate, Mich., USA, a Edscha Cabrio- Verdecksysteme GmbH, Hengersberg, Německo, získaly kontrakt na vývoj a výrobu kompletního střešního systému nové generace BMW Z3 Roadster. Kontrakt za 260 miliónů USD je pro více než 300.000 vozů po celou dobu projektu.

Pro tento projekt se ASC a Edscha dohodly na vytvoření smíšeného podniku s rovným podílem pro vývoj a dodávky systémů otevřených střech. Tato nová společnost bude mít kompletní odpovědnost za realizaci projektu. Vývojové práce se budou konat především v Německu, zatímco výroba bude umístěna v novém závodě poblíž amerického závodu BMW ve Spartansburgu, S.C.

ASC dodávala pro současný model Z3 od roku 1996 měkké i pevné střechy ze svého závodu v Columbusu, Ohio. Edscha dodávala střešní systémy pro BMW 3 Series a Z8 od roku 1985.

Edscha Group, pobočka Edscha AG, Remscheid, Německo, se specializuje na karosářské produkty (včetně závěsů automobilových dveří, samočinných zavíračů dveří a pedálových celků), stahovací střechy a posuvné střechy pro nákladní vozy. Edscha Group měla ve finančním roce 1998/99 obrat téměř 500 miliónů USD a 4084 zaměstnanců. Kromě tří výrobních lokalit v Německu ke skupině patří také 15 závodů mimo Německo.

ASC je světový výrobce speciálních vozů a produktů s pěti provozními aktivitami: Kreativní služby poskytují služby v oblasti automobilového designu, konstrukce a prototypů; Speciální vozidla dodávají automobilovému průmyslu výrobní zkušenosti, vývoj a výrobu speciálních vozidel; Mechanické systémy vyrábějí a prodávají systémy otevřených střech (posuvné a stahovací střechy) primárním výrobcům zařízení a pro následný trh; Kombinované systémy vyvíjejí a vyrábějí řadu kombinovaných produktů (odstranitelné pevné střechy a tvarované produkty) pro primární výrobce a následný trh; a Produkty následného trhu konstruují a vyrábějí příslušenství automobilů pro následný trh.

ASC se sídlem v Southgate je činná v celých USA a Kanadě a v Německu a Koreji. Společnost se svými přidruženými firmami má roční obrat přes 500 miliónů USD. Skupina zaměstnává 3500 lidí v 29 výrobních lokalitách na celém světě, kteří vyrábějí a montují speciální vozidla a střešní systémy. ots Original Text Service: ASC Incorporated Internet: http://www.newsaktuell.de Kontakt: Mark Pauze z ASC Incorporated, (USA) 734-246-0098, nebo pauzema@ascglobal.com nebo Barbara Meimeth z Edscha AG, +49- 02191-363-677, nebo bmeimeth@edscha.com

Klíčová slova PROTEXT-ASC Inc.-Edscha Cabrio-BMW

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.