Nová tvář Českého souboru písní a tanců

Jediný český profesionální folklórní soubor Český soubor písní a tanců vstoupí do nového tisíciletí s novou tváří a cílem vrátit tuzemskému kulturnímu dění reprezentativní a divácky vděčná představení.

Naváže tak na největší úspěchy svojí více než padesátileté historie.

Nový majitel souboru, fotografická agentura Gallery SČF (mezi dalšími zájemci byl údajně i známý choreograf a šéf skupiny UNO Richard Hes, jeden z tvůrců úspěšného muzikálu Dracula), připravuje pod vedením uměleckého ředitele Petra Šimáka (byl angažován např. ve Státní opeře Praha či Originálním hudebním divadle Praha, spolupracoval např. s J. Bednárikem, H. Adlerem, J. Ďurovčíkem, J. Lauferem nebo M. Otavou, momentálně dokončuje muzikál Pomáda) nejen scénické folklórní vystoupení pro zahraniční návštěvníky, ale i nabídku mimořádných programů, včetně tradičních oslav vánočních svátků, a sérii zahraničních vystoupení.

Nadčasovost žánru, kvalitní repertoár a vynikající taneční, pěvecké i hudební výkony, dávají Českému souboru písní a tanců možnost reprezentovat českou kulturu a zároveň vrátit domácího diváka k folklórním tradicím. Premiéra celovečerního představení se uskuteční na jaře roku 2000.

Kontakt: Gallery SČF

tel: 0603/147568

Klíčová slova PROTEXT-soubor-Gallery SČF

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.