Toyota Yaris získala titul Vůz roku 2000

Vítězem letošního ročníku prestižní soutěže Vůz roku 2000 se stala Toyota Yaris. Mezi sedmadvaceti novinkami rozhodovalo již tradičně 56 odborných motoristických novinářů z 21 evropských zemí posuzujících design, komfort, bezpečnost, ekonomičnost provozu, jízdní vlastnosti, výkon, funkčnost, ekologická kritéria, ale i poměr mezi cenou a užitnými vlastnostmi.

Yaris reprezentující nejnabitější segment B byl sestrojen v Evropě pod křídly největšího japonského výrobce automobilů pro evropské zákazníky a podle kritérií kladených na starém kontinentě na třídu malých vozů. Jeho soupeři v pětičlenném finále byly automobily Fiat Multipla, Opel Zafira, Rover 75 a Škoda Fabia. Každý z členů novinářské jury měl k dispozici 25 bodů, které musel rozdělit nejméně mezi čtyři vozy, přičemž maximem pro jeden automobil bylo 10 bodů.

Poznámka: obrazový materiál najdete na adrese www.toyota.cz/info

Kontakt: Toyota Motor Czech, s r. o.

Švehlova 1900

Praha 2

tel.:(02)71750682

fax:(02)72653924

e-mail:slavomir.rozman@toyota.cz

Klíčová slova PROTEXT-Toyota Yaris

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.