Švédská královna Silvie předává společnosti Henkel mezinárodní ocenění

Velká radost pro rodinu a společnost Henkel: Mezinárodní institut pro rozvoj řízení (IMD) z Lausanne ve Švýcarsku, jedna z předních evropských podnikatelských škol, udělil svou cenu IMD Family Business Award 1999 Henkelovi, společnosti, která má celosvětovou působnost a je řízena rodinou. Slavnostní předání ceny se konalo ve Stockholmu na 10. Výroční světové konferenci o rodinné podnikatelské síti, na které švédská královna Silvie cenu předala Albrechtu Woestovi, Christophu Henkelovi a Thomasi Manchotovi, kteří všichni reprezentují Henkelovu rodinu.

Cena IMD za rodinné podnikání byla vytvořena pro zdůraznění zásadního významu rodinných podniků ve světových ekonomikách. Profesor IMD Dr. Joachim Schwass říká: "Ocenění má každý rok poctít vynikající společnost, která úspěšně spojila své rodinné a podnikatelské zájmy."

Ve své chvále prezident IMD Peter Lorange zdůraznil, že Henkel, společnost se 122letou historií, která je nyní v rukou čtvrté generace, zvládla obtížný přechod z podnikatelsky řízené na profesionálně spravovanou organizaci. Lorange: "Je skutečností, že Henkel Group představuje vynikající příklad zcela velké, zcela staré společnosti, která úspěšně spojila zájmy rodiny a podnikání a v průběhu času se přizpůsobila měnícímu se prostředí."

Na slavnostním předávání ceny Christoph Henkel zdůraznil historii rodiny a společnosti a hovořil o vztazích mezi společností Henkel a rodinou Henkelových.

Poukázal na obsah dohody o omezení převodu akcií, podepsané mezi rodinou a společností, stejně jako na závazek mladších členů rodiny, nyní ve čtvrté a páté generaci, ke společnosti a jejím lidem. Tato konstruktivní koexistence by mohla být nejlépe popsána jako "otevřená rodinná společnost". Poznamenal, že společnost a rodina byly silně jednotni ve svazku, stále věrném pravidlu "společnost před rodinou".

Henkel Group se sídlem v Düsseldorfu v Německu je jedním z předních světových výrobců značkových detergentů, domácnostních čistidel, kosmetiky a lepidel. V roce 1998 vykázala příjmy přes 12 miliard USD, má 56.000 zaměstnanců a 340 společností působících ve více než 70 zemích. ots Original text: Henkel Central Eastern Europe Internet: http://www.newsaktuell.de Kontakt: Henkel Central Eastern Europe, Ernst Primosch, Tel: (+43-1) 71104 2251, E-mail: ernst.primosch@henkel.at

Klíčová slova PROTEXT-Henkel

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.