Společnosti XTL Biopharmaceuticals a Roche uzavřely dohodu o hodnocení terapie hepatitidy C

REHOVOT (Izrael)/BASILEJ (Švýcarsko) 17. listopadu (ČTK/ots) - Společnosti - XTL Biopharmaceuticals Ltd. a F. Hoffmann-La Roche Ltd. dnes oznámily podepsání dohody o hodnocení hepatitidy C (HCV). Podle dohody bude Roche využívat společnosti XTL náležející model zvířete Trimera pro testování sloučenin pro léčbu HCV firmy Roche.

"Jsme potěšeni, že spolupracujeme s Roche, světovou jedničkou ve zdravotnické péči založené na výzkumu," prohlásil Martin Becker, prezident a šéf exekutivy XTL. "Model Trimera choroby HCV nabízí průlom pro společnosti pro vývoj léků ve formě živého systému, který by mohl významně urychlit vývoj a komercializaci nových léků na hepatitidu C, vážné infekční nemoci, již je podle odhadů v USA každoročně připisováno 8000 úmrtí."

Firmy budou užívat systém Trimera (XTL), průlomovou patentovanou metodu, jež umožňuje myši přijmout částice lidských jater nakažených virem hepatitidy C. Zvířata normálně nejsou náchylná k infekci hepatitidou C, což výrazně omezovalo možnosti testovat slibné nové léky. Systém Trimera (XTL) poskytuje testovací model pro hodnocení sloučenin, které mohou mít klinický význam pro léčení hepatitidy C. Systém firmy XTL nabízí možnost biologického zhodnocení účinnosti léků před zahájením nákladných klinických pokusů na lidech. Předpokládá se, že dostupnost malého modelu zvířete by mohla významně omezit čas a peníze potřebné pro vývoj nových léků pro léčení hepatitidy C.

"Model Trimera (XTL) poskytuje jeden z prvních modelů zvířete pro hodnocení sloučenin. Takové modely nám umožňují činit lepší rozhodnutí o potenciálních lécích a nakonec snížit rizika vývoje léků," prohlásila Mary Gravesová, šéfka oddělení pro výzkum virů v útvaru Roche Discovery Welwyn.

Virus hepatitidy C (HCV) je častou příčinou chronické hepatitidy ve Spojených státech a hlavním důvodem transplantací jater. V USA jsou podle odhadů HCV nakaženy čtyři milióny osob a Světová zdravotnická organizace odhaduje, že v celosvětovém měřítku jich je 170 miliónů. U zhruba 85 procent lidí nakažených HCV se vyvíjí chronická hepatitida, která ve 20 procentech případů přechází v cirhózu jater. Očekává se, že počet úmrtí způsobených hepatitidou C se v příštích 10 až 20 letech ztrojnásobí.

Kromě průkopnické práce ohledně hepatitidy C firma XTL nedávno zahájila první fázi mnohonárodního klinického výzkumu pacientů trpících hepatitidou B, přičemž využívá svůj přední potenciální lék, XTL001, což je kombinace dvou monoklonálních protilátek anti-HBV, pocházejících z lidského organismu a vyvinutých při využití technologie Trimera (XTL).

Roche sídlící ve švýcarské Basileji je ve světě jednou z předních skupin orientovaných na výzkum v oblastech léků, diagnostiky, vitamínů, vůní a chutí. Produkty a služby Roche se týkají prevence, diagnózy a léčení chorob, čímž zvyšují u lidí pohodu a kvalitu života. Pro další informace navštivte webovou stránku společnosti: http://www.roche.com.

XTL je biofarmaceutickou společností vyvíjející terapeutiku založenou na monoklonálních protilátkách pocházejících z lidského organismu, přičemž hlavní důraz je kladen na infekční choroby. Společnost používá svůj "stroj" pro vynalézání a vývoj léků, systém Trimera XTL, k výrobě vysoce slučivých protilátek lidského původu pro široký rozsah chorob, včetně hepatitidy B (HBV) a hepatitidy C (HCV). Kromě toho XTL disponuje unikátními, vysoce hodnotnými zvířecími modely lidských chorob, včetně modelů pro testování léků pro HBV a HCV. Pro další informace o XTL navštivte webovou stránku společnosti: http://www.xtlbio.com.

Informace o systému Trimera (XTL) jsou dostupné na požádání. ots Original Text Service: XTL Biopharmaceuticals Ltd. Internet: http://www.newsaktuell.de Kontact: Martin Becker, Ph.D., ředitel a šéf exekutivy XTL Biopharmaceuticals, Ltd., (972) 8 940 5134, becker@xtlbio.com nebo Glenn Kazo, viceprezident, a šéf útvaru Business Development and General Manager of XTL Biopharmaceuticals, Inc., 603-878-9857, gkazo@xtlbio.com or Douglas MacDougall nebo Kari Lampka z Feinstein Kean Healthcare, 617-577-8110, nebo Mike Mulqueen, vnější vztahy Roche Discovery Welwyn, +44-(0) 1707 366 900, michael.mulqueen@roche.com Web site: http://www.fkhealth.com Web site: http://www.roche.com Web site: http://www.xtlbio.com

Klíčová slova PROTEXT-Roche-XTL-hepatitida C

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Zdravotnictví

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.