Harmon přebírá majoritu ve dvou italských firmách

PRAHA 2.března (protext/ots) - Harmon Industries Inc (se značkou HRMN na trhu Nasdaq) oznámil, že podepsal předběžnou dohodu o převzetí majoritního podílu nad společnostmi Angiolo Siliani S.p.A. a Siliani Elettronica ed Impianti S.p.A. z italské Florencie.

Akvizice zahrne nezveřejněnou kombinaci hotovosti a kmenových akcií Harmon Industries. Společnost bude aktivní pod názvem Siliani Harmon. Uzavření dohody se očekává 30.dubna tohoto roku.

Angiolo Siliani S.p.A. - založena v roce 1924 - je po více než 17 let úspěšně aktivní na italském trhu železniční dopravy, a to s bezpečnostním zařízením, se systémy pro signalizaci a pro kontrolu železnic a železničního parku.

Společnost je lídrem na trhu výhybkových zařízení pro standardní i rychlostní tratě, na trhu bezpečnostních zařízení a zařízení pro blokovací systémy a též dalších elektromechanických zařízení pro lokomotivy.

Siliani Elettronica ed Impianti S.p.A. - založena v roce 1979 - vznikla z elektronické divize Angiolo Siliani S.p.A. Společnost má též dobrou pozici na poli bezpečnostních elektronických zařízení a systémů pro signalizaci a řízení železniční dopravy, včetně přístrojů na zjišťování horkoběžnosti ložisek, systémů Automatic Train Control (ATC) či rychlostní kontroly. V italském Janově má též divizi pro vývoj a instalaci blokovacích železničních zařízení.

Siliani je úspěšná na trhu italské železnice a je technologickým lídrem ve svém sektoru. Jde o největšího nezávislého dodavatele signálních zařízení v Itálii se zhruba 250 zaměstnanci a ročním obratem přes 30 miliónů dolarů.

Přibližně 95 procent příjmů společnosti Siliani pochází od italské státní železnice (Italian State Railway System), která je je hlavní železniční infrastrukturou a železničním operátorem v zemi. Italská vláda nedávno oznámila, že hodlá do železnic investovat 70 biliónů lir (43,6 miliardy dolarů) v rámci desetiletého investičního programu. Suma bude rovnoměrně rozdělena mezi běžné a vysokorychlostní tratě.

"Toto je pro Harmon ideální příležitost pro expanzi v Evropě," uvedl Björn E. Olsson, prezident a generální ředitel Harmon Industries Inc. "Siliani je respektována pro své zkušenosti ve strojírenství a zpracovatelství a její výrobky a služby doplní naši strategii v zajištění nových kapacit pro naše odběratele, především v sektoru elektromechanizace. Tato dohoda nám umožní výjimečnou příležitost k růstu v kombinaci s inovačními plány ohlášenými systémem italských státních železnic.

Kombinované zdroje Siliani Harmon a Harmonem zcela vlastněné britské pobočky Vaughan Harmon Systems Ltd zajistí Harmonu v Evropě významnou pozici."

"Jsme mimořádně nadšeni a poctěni naším budoucím partnerstvím s Harmon Industries, celosvětově nejdynamičtější inovující a úspěšnou společností v sektoru železnic a lídrem na trhu USA," uvedl Piero Siliani, prezident Angiolo Siliani a Siliani Elettronica.

"Těšíme se, že budeme partnerem Harmon Industries v zavádění nových produktů a nových systémů na italském a evropských trzích, stejně jako ve zlepšování našich služeb pro naše klienty."

Harmon Industries Inc je předním dodavatelem signálních a kontrolních produktů pro řízení železniční dopravy a dodavatelem systémů pro integraci komunikací v tranzitních a brzdných systémech v Severní Americe a ve světě. S akciemi společnosti se obchoduje mimo hlavní trh, je kotována na trhu Nasdaq National Market System pod symbolem HRMN. Původní text poskytla: Harmon Industries, Inc. Internet: http://www.newsaktuell.de Kontakt: Charles M. Foudree of Harmon Industries, Inc., 816-229-3345, nebo e-mail: cfoudree@harmonind.com

Klíčová slova Harmon Industries

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.