V Kalifornii navržena legalizace voleb po internetu

Generální prokurátor státu Kalifornie obdržel petici nazvanou Kalifornská internetová hlasovací iniciativa (CIVI). K prosazení ve volbách v listopadu 2000 ji musí podepsat 420.000 kalifornských voličů. Pokud bude schválena, voliči budou mít právo hlasovat prostřednictvím internetu ve státě Kalifornie ve všech politických volbách, tedy federálních, státních a místních.

Iniciativu vypracovala společnost Votation.com.Inc. pod vedením svého ředitele pro podnikatelský rozvoj Marka Strassmana. "Naším cílem je posílit možnosti právoplatných voličů tím, že jim umožníme používat k politickým účelům stejné technologie, které nyní využívají k nákupu knih a cenných papírů, k besedování a zajišťování cestovních služeb. Nyní budou mít možnost také hlasovat s větší důvěrou pro vládní představitele, kteří podle jejich cítění budou nejlépe zastupovat jejich zájmy," říká Strassman s tím, že rychlost a další služby nabízené Votation.com zefektivní hlasování.

Iniciativu také posuzovala a podpořila organizace Kampaň za digitální demokracii, která o internetovou registraci voličů a o hlasování přes internet usiluje od roku 1996. Tehdy zveřejnila výzvu Iniciativa virtuálního hlasovacího práva, dřívější verzi současné CIVI.

Iniciativu navíc plně veřejně podpořil vůdčí poskytovatel internetových služeb VeriSign.Inc (Nasdaq: VRSN), kterému byla nedávno udělena licence CA opravňující k elektronické komunikaci mezi občany a veřejnými subjekty. "Iniciativy jako CIVI umožní občanům plně využívat ve svůj prospěch elektronické vládnutí," řekl výkonný místopředseda společnosti VeriSign Richard Yonowitch.

CIVI zlegalizuje přímou - on-line - registraci a hlasování. Kopie navržené iniciativy jsou dostupné na: http://votation.com/political/index.html, http://www.votesite.com/, a http://www.verisign.com/. pro další informace o VeriSign jakožto prvním uživateli licence CA: http://www.verisign.com/press/1999/feature/billjones.html.

Votation.com.Inc. je společnost pro komplexní volební služby, která poskytuje tyto služby vládám, obchodním sdružením, odborovým svazům, školským oblastem, finančním svazům a dalším subjektům. Používá přitom internetu, tradičních papírových hlasovacích lístků, telefonických a dalších způsobů. Votation.com.Inc. je soukromá a sídlí v newyorském Garden City. Pro více informací navštivte: http://www.votation.com. ots Original Text Service: Votation.com, Inc. Internet: http://www.newsaktuell.de Kontakt: Tony Fisch z Votation.com, (USA) 818-501-6608; nebo Jeff Wenker z VeriSign, (USA) 650-429- 2768 Web site: http://www.votation.com http://www.verisign.com/press/1999/feature/billjones.ht ml

http://www.verisign.com

http://www.votesite.com

http://votation.com/political/index.html

Klíčová slova PROTEXT-volby po internetu

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Kultura
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.