Londýnská burza podepsala dohodu s bukurešťskou

Londýnská akciová burza (London Stock Exchange, LSE) a Bukurešťská akciová burza podepsaly v pondělí 18. října memorandum o spolupráci, která bude základem pro užší spolupráci mezi oběma burzami a podnítí zájem více rumunských společností o registraci na londýnské burze.

Memorandum podepsali Viorel Pana, poslanec a předseda bukurešťské burzy, a Ian Salter, místopředseda londýnské burzy za přítomnosti Dr. Kima Howellse, poslance a ministra pro záležitosti spotřebitelů a firem.

Dohoda, která umožňuje současnou registraci společností na obou burzách a dovoluje výměnu informací včetně školení, posiluje vztah mezi burzami tím, že vytváří rámec pro budoucí spolupráci těchto burz.

LSE při podpisu v Bukurešti k tomu uvedla: " To vytvoří předpoklady pro užší spolupráci mezi našimi dvěma akciovými burzami a podpoří to ty rumunské společnosti, které mají zájem být registrovány jak v Bukurešti, tak Londýně."

Poznámka pro redaktory:

1 - V současné době je na bukurešťské a zároveň londýnské burze kótována jedna společnost, Banco Turco Romana.

Kontakt:

Jeremy Hughes +44 171 797 1395

PROTEXT:

Klíčová slova PROTEXT-London Stock Exchange

Oblast
Balkán (bk)

Kategorie
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.