Viatel rozšíří služby v Itálii, Švýcarsku a Irsku

Společnost Viatel, Inc. (burzovní systém Nasdaq: VYTL), celosvětový poskytoval telekomunikačních služeb institucím, dnes oznámil, že obdržel licence od vládních regulačních úřadů, které společnosti umožní rozšířit její síť a nabídku služeb v celé Itálii, Švýcarsku a Irsku. "Hlavním cílem Viatelu je sice přednostně zajistit ty licence, které jsou pro nás nezbytné, abychom mohli poskytovat telekomunikační služby a také vlastnit a provozovat naši vlastní síť v rámci pěti zemí Circe, přesto nás těší, že máme tyto licence v ruce," uvedl prezident a výkonný ředitel Viatelu Michael J. Mahoney.

"Snaha získat tyto licence je v souladu s cílem Viatelu stát se licencovaným vlastníkem a operátorem síťové infrastruktury a poskytovatelem telekomunikačních služeb v celé západní Evropě."

V Itálii Viatel obdržel licence od ministerstva komunikací 12.února 1999 pro hlasovou telefonii a také pro vlastnictví a provoz infrastruktury. Hlasová licence umožňuje Viatelu poskytovat národní a mezinárodní služby hlasové telefonie po celé Itálii. Licence na infrastrukturu dovoluje Viatelu postavit a provozovat svou vlastní síť, což jí dává právo stavět na veřejných a soukromých pozemcích.

Ve Švýcarsku Viatel získal v prosinci licenci, která jí umožňuje poskytovat základní služby ve veřejné telefonní síti včetně státních a mezinárodních meziměstských hovorů. Licence, vydaná úřadem Office Federal de la Communication (OFCOM) 18.prosince 1998 dovoluje Viatelu požadovat "selekční kód přepravce" a také zahájit jednání o vzájemném propojení se společností Swisscom.

A konečně v Irsku vydal ředitel úřadu pro regulaci telekomunikací v listopadu "rámcovou licenci", General Telecommunications License, která jí umožňuje poskytovat neomezené služby hlasové telefonie a budovat po celé zemi infrastrukturu. Viatel má v plánu nabízet telekomunikační služby v Irsku později v tomto roce.

Tyto nové licence doplňují ty, které už Viatel má v Belgii, Francii, Německu, Spojeném království, Nizozemsku a Švédsku.

Viatel nabízí vysoce kvalitní služby státních a mezinárodních meziměstských hovorů - především malým a středním podnikům, přepravcům a prodejcům ve více než 230 zemích a teritoriích na celém světě. V současné době Viatel provozuje jednu z největších alternativních panevropských sítí a má mezinárodní propojovací střediska v New Yorku a Londýně, přítomnost na síti ve 37 evropských městech, přímý prodejní personál ve 12 západoevropských městech a nepřímé odbytové kanceláře ve více než 150 dalších místech západní Evropy.

Viatel také v současné době buduje "Circe", nejrozsáhlejší širokopásmovou síť v Evropě. Tato nejmodernější, vysokokapacitní síť, schopná zvládnout hlasovou telefonii, vyspělé datové služby (např. ATM, IP a tzv. frame relay) a aplikace týkající se multimédií a elektronického obchodu, spojí více než 30 velkých měst v Belgii, Francii, Německu, Nizozemsku a Spojeném království. Vytváření prvního okruhu Circe - dlouhého 1800 kilometrů včetně 312 kilometrů v podmořském kabelu a spojujícího Londýn, Amsterdam. Rotterdam Antverpy, Brusel, Paříž a Amiens - bylo dokončeno 15.února a okruh bude připraven pro komerční provoz do 15.března 1999. Máte-li zájem o další informace, navštivte webovou stránku Viatel na adrese www.viatel.com nebo webovou stránku panevropské sítě Circe společnosti na adrese www.circe.net. Kontakt: Glenn Davidson, viceprezident, Corporate Communications & External Affairs, nebo Cindy Glynn, ředitelka Investor Relations, oba Viatel, Inc., 212-350-9200 Webová stránka: http://www.circe.net Webová stránka: http://www.viatel.com

Klíčová slova Viatel

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.