Mezinárodní zahradnická výstava 2000 / Vinobraní s Vídeňským chlapeckým sborem

Na Mezinárodní zahradnické výstavě 2000 ve Štýrském Hradci se sklízí, neboť vinná réva na svazích už nese nádherné hrozny. Odrůdy Riesling, Müller Thurgau a Morillon se skvěle vyvinuly a nyní se svážejí. Při této příležitosti se proto uskutečnilo společně s firmou Domäne Müller velké vinobraní.

Vrcholem tohoto prvního vinobraní bylo vystoupení Vídeňského chlapeckého sboru. Současně byl Vídeňskému chlapeckému sboru věnován jeden stupeň schodů do nebe. Mladí a světově proslulí zpěváci tak byli jmenováni vyslanci Mezinárodní zahradnické výstavy.

Schody do nebe se 17 stupni jsou jádrem bažantí zahrady, do níž bude příští rok (13. dubna až 15. října) umístěn také velký počet bažantů. K vidění bude také labyrint, zahradní bludiště a lotosový rybníček. Každý stupeň schodiště do nebe má prominentního patrona. Už v březnu 1998 dostal první stupeň rakouský fotbalový mistr Sturm. Další schůdky převezmou osobnosti jako sir Edmund Hillary, Elton John, Barbara Frischmuthová a Arnold Schwarzenegger.

Na políčku bude možné obdivovat nejen révu, ale také dýně, řepku, chmel, tabák a kukuřici, jakož i ovocné plantáže a zahradu léčivých bylin. Výstavní pole ukazuje návštěvníkům, že užitkové plodiny mohou být užitečné a krásné zároveň. Ospravedlňují tak heslo Mezinárodní zahradnické výstavy 2000 "Kouzla zahrady".

(Fotografie k dispozici na tel.: 03135/51860) ots Originaltext: IGS - International Garden Show k dispozici v Internetu: http://www.newsaktuell.de Další informace získáte: Dr. Robert Kaspar, Marketing, IGS - International Garden Show, Tel.: 03135/51860, Fax: 03135/51860-6, E-Mail: office@igs2000.at, http://www.igs2000.at

Klíčová slova PROTEXT-vinobraní-zahradnická výstava

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Kultura
Zemědělství, životní prostředí
Potraviny, gastronomie

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.