Výrobce praček Primus slaví 100. výročí úspěšné historie v Příboře na Novojičínsku

Do města na severní Moravě a rodiště Sigmunda Freuda přijel belgický premiér Yves Leterme spolu s belgickou velvyslankyní v ČR, její excelencí Renildou Loeckx, a dalšími hosty při příležitosti oslav 100. výročí výrobce profesionální prádelenské techniky, společnosti Primus, která zde má vývojovou a výrobní centrálu. Před dvaceti lety firma vstoupila do společnosti ROMO a.s. se sídlem ve Fulneku, která se tak stala jednou z prvních firem se zahraničním kapitálem v regionu. V roce 1998 firma přesídlila z pronajatých prostor ve Fulneku do nově zakoupeného objektu v Příboře.

„Šlo o jednu z největších investic v tomto regionu s velkou nezaměstnaností. V současné době zaměstnáváme již přes 500 zaměstnanců, disponujeme vlastním oddělením vývoje a konstrukce a rozsáhlými výrobními kapacitami,“ uvedl generální ředitel příborské firmy Jan Vleugels. I přes rozsáhlé investice v České republice však společnost rozhodně své ambice neomezuje pouze na ni. Prosadila se v silné konkurenci na náročných západních trzích v USA, Velké Británii, Francii a dalších více než 100 zemích světa. „Firma vyváží více než 95 procent své produkce, avšak poptávka po profesionální prádelenské technice je i v České republice, vzhledem k dobře rozvinuté sociální sféře, jako jsou nemocnice, lázně, domovy důchodců, jesle, dětské domovy atd., poměrně vysoká. Dále poptávku také ovlivňuje rozvíjející se turismus nejen v České republice, kde velké množství hotelů a restaurací žádá naše výrobky, což nás samozřejmě těší,“ dodal Jan Vleugels.

Primus CE vyrábí skutečně profesionální prádelenskou techniku již více než 75 let a zařadil se mezi její přední výrobce v Evropě se silným zastoupením v Severní Americe, Asii a na Blízkém východě. Výsledkem získaných zkušeností a know-how je kompletní řada výrobků vynikající kvality. „Disponujeme vlastním oddělením pro vývoj a design, které má v současné době téměř 60 zaměstnanců s roční investicí vyšší než 2,5 milionu Euro,“ uvedl Vleugels.

Všechny stroje jsou konstruovány tak, aby byly bezpečné a energeticky úsporné a zároveň splňovaly ty nejvyšší nároky kladené na zpracování materiálu. Společnost, jejíž výroba je soustředěna do velmi moderního výrobního závodu v České republice, mimo jiné vyrábí průmyslové prádelenské stroje pro hotely, restaurace, nemocnice, sanatoria, samoobslužné mincovníkové prádelny a komerční prádelny. Produkce pokrývá celé spektrum vybavení prádelny od odpružených praček s vysokými otáčkami odstředění, přes neodpružené pračky, hygienické bariérové odpružené pračky, až po profesionální bubnové sušiče a korytové i válcové žehliče.

Kontakt:

Ing. David Grendysa

Marketing Manager

Primus CE, s.r.o.

e-mail: D.Grendysa@primuslaundry.cz

tel.: +420 603 729 683

http://www.primuslaundry.com/home.aspx?lang=CZ

Informace pro média

Společnost Primus byla založena v roce 1911 v Belgii jako výrobce praček a myček pro domácnost. V roce 1991 podepisuje Joint-venture smlouvu s tradičním českým výrobcem prádelenské techniky ROMO a.s. V polovině roku 1992 je založeno oddělení vývoje a konstrukce. V lednu roku 1996 dochází k odkupu akcií od společnosti ROMO a.s. a firma Primus Belgie se stává stoprocentním vlastníkem akcií společnosti Primus CE. S rostoucím objemem výroby a zvětšující se distribuční sítí se prostory, které měla firma k dispozici ve Fulneku, stávají nedostačujícími, a v červenci 1998 tak společnost odkupuje část areálu Tatra Příbor, kam přesídlila. V současné době vyváží firma Primus CE své výrobky do více než 100 zemí světa, zhruba 97 % produkce je určeno pro zahraniční trhy a zaměstnává přes 500 pracovníků. Město Příbor se tak stalo světovou vývojovou dílnou průmyslové prádelenské techniky.

Klíčová slova ČR-služby-firmy-Stance Communications

Oblast
Moravskoslezský (ov)

Kategorie
Služby, cestovní ruch

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.