MSN vstupuje na český portálový trh ve spolupráci s místním partnerem - společností ATLAS Nový portál s označením MSN.ATLAS se zaměří zejména na komunikace a s

Společnost Microsoft, s. r. o., oznámila uvedení MSN (Microsoft Network) v České republice a zahájení služeb portálu MSN.ATLAS (http://msn.atlas.cz) jako výsledek spolupráce s místním partnerem - společností ATLAS.CZ, a. s.

MSN.ATLAS bude portálem, který pomůže uživatelům českého Internetu lépe využít služby webu podle toho co je právě pro ně zajímavé a důležité. Uživatelé tak prostřednictvím portálu mohou zůstat v kontaktu se svým okolím, mohou získávat potřebné informace a mohou udělat lepší rozhodnutí, pokud jde o nákupy prostřednictvím Internetu. MSN.ATLAS pomůže zákazníkům realizovat na webu to, co potřebují. Cílem spolupráce společnosti Microsoft s partnerskou společností ATLAS je, aby se nový portál MSN.ATLAS.CZ stal nejoblíbenějším portálem v České republice a poskytoval nejlepší služby a obsah na trhu.

Jan Mühlfeit, generální ředitel společnosti Microsoft, s. r. o., při příležitosti uvedení nové služby řekl: "Jsem potěšen tím, že se služby MSN dostávají do České republiky ve spolupráci s místním partnerem - společností ATLAS, protože toto partnerství umožní nabízet koncovým uživatelům a firmám kvalitní nástroje a služby, které jim pomohou přiblížit se k naší vizi, poskytovat potřebné informace kdykoli, kdekoli a prostřednictvím libovolného zařízení připojeného do Internetu".

Volba společnosti ATLAS jako partnera pro uvedení služby MSN v České republice je vyvrcholením vzájemné dlouhodobé spolupráce. Společný pohled obou partnerů na otázky vývoje Internetu je podpořen vynikajícími technickými znalostmi Internetu, které byly pro implementaci služeb nezbytné.

Michal Bláha, předseda správní rady společnosti ATLAS spolupráci komentoval slovy: "Kombinací MSN a českého portálu ATLAS nabídneme uživatelům to nejlepší z obou světů - rozsáhlé zkušenosti MSN a znalosti místního trhu portálů v České republice". Dále uvedl: "MSN.ATLAS představí nové služby, které rozšíří dnes dostupnou řadu tak, aby uživatelé mohli komunikovat snadněji a rychleji. Uživatelsky přizpůsobitelné rozhraní MSN.ATLAS ukazuje, jak využíváme technologie pro to, aby všechny požadované informace a služby zvolené zákazníky byly najednou přehledně zobrazeny."

Nový portál MSN.ATLAS.CZ bude součástí mezinárodní sítě MSN a bude uveden na stránkách msn.com v mezinárodní sekci. Stane se rovněž přednastavenou domovskou stránkou lokalizované verze prohlížeče Internet Explorer.

Mats Wennberg, evropský viceprezident skupiny Microsoft Consumer & Commerce Group zdůraznil: "Toto je první portál MSN, který je uveden ve východoevropském regionu a je rovněž celosvětově prvním případem, kdy společnost Microsoft spouští společný portál, který není založen pouze na službách poskytovaných MSN datacentry. Místo toho využívá MSN.ATLAS služby hostované přímo v Praze. Přínosem nového přístupu pro české zákazníky je optimální rychlost spojení. Spolupráce se společností ATLAS zajistí, že služby budou připraveny podle specifických potřeb místního trhu". Tento přístup navazuje na pozitivní zkušenosti společnosti Microsoft získané při uvedení anotace zpravodajství MSNBC ve spolupráci se společností ATLAS v roce 1998 a plnohodnotného zpravodajského servisu MSNBC v Rusku v roce 1999 (http://www.msnbc.ru).

MSN.ATLAS má dnes kolem 100 000 pravidelných uživatelů e- mailových služeb a přibližně 50 000 personálních web stránek a rovněž velmi přesný prohledávač s více než 3,5 miliony referencí. K těmto základním službám nabízí dále MSN.ATLAS zpravodajství (z českých a mezinárodních zpravodajských agentur), předpověď počasí, burzovní informace, služby internetové telefonie, chatové služby, služby pro komunity, inzerci, aukce, hostování dokumentů, fóra, vysílání rozhlasových stanic a videa, on-line hry, mapy měst České republiky a zejména možnost personalizace. Současní uživatelé portálu ATLAS budou moci využít nové služby bez nutnosti cokoli měnit, protože budou automaticky přesměrováni na nový portál. Adresy současných služeb, které využívají nebudou změněny.

Z technického hlediska jsou služby MSN.ATLAS provozovány na technologii společnosti Microsoft s výjimkou jedné z nich, která je nyní na tyto technologie portována. Využíván je balík aplikací Microsoftâ Commercial Internet Systems (MCIS) verze 2.5, Microsoftâ SQL Serverä 7.0, Microsoftâ Internet Information Server 4.0 a Microsoftâ Windows NTâ Server 4.0.

Společnost Microsoft

Posláním společnosti Microsoft v ČR je přinášet pozitivní změny do každodenního života našich lidí. Kdekoliv lidé pracují, učí se nebo si hrají, usilujeme o usnadnění jejich života prostřednictvím informačních technologií nejvyšší světové úrovně, které jsou lokalizovány nebo přizpůsobeny našemu trhu. Microsoft je připraven přispět ke zkvalitnění vzdělání, zvýšení produktivity práce, pozvednutí konkurenceschopnosti našich firem a umožnění integrace našeho státu do NATO a EU podporou rozvoje dovedností v oblasti informačních technologií a počítačové gramotnosti v naší zemi.

Informace o společnosti MicrosoftŽ naleznete na http://www.microsoft.com/cze

Společnost ATLAS

ATLAS.CZ, a. s., je česká akciová společnost provozující první portál v České republice. Cílem Atlasu je poskytovat všem uživatelům Internetu rychlé, profesionální a spolehlivé portálové služby v plné šíři a tím jim umožnit snadnou orientaci v Internetu.

Informace o společnosti ATLAS naleznete na http://msn.atlas.cz/

Kontakt: Microsoft, s. r. o. Kontakt: Jaromír Štěpán Adresa: Novodvorská 1010/14b, Praha 4 Telefon: +420 (2) 611 97 111 Fax: +420 (2) 611 97 100 Email: jaromirs@microsoft.com ATLAS.CZ, a. s. Kontakt: Jana Koutová Adresa: Výchozí 6, Praha 4 Telefon: +420 (2) 510 14 311 Fax:+420 (2) 510 14 200 Email: koutova@atlas-as.cz

Klíčová slova PROTEXT-Microsoft-Atlas.cz

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.