Dana Corporation a GKN vytvořily strategickou alianci

Společnosti Dana Corporation (NYSE: DCN) a GKN plc dnes uzavřely dohodu o vytvoření strategické aliance pro vývoj vyspělých pohonných systémů pro osobní vozy, lehké nákladní vozy a sportovní vozy s pohonem na čtyři kola a na všechna kola. Taktéž budou společně rozvíjet celosvětové využití aplikace modulových sestav pro osobní vozy a lehká komerční vozidla.

"Je to inteligentní aliance dvou globálních lídrů v automobilovém průmyslu, která přinese bezprecedentní výhody našim zákazníkům. Tyto dohody znamenají, že GKN a Dana spojí své zdroje, zkušenosti a technologii," uvedl Joe Magliochetti, generální ředitel (CEO) Dana Corporation. "Dynamika této aliance," uvedl CK Chow, generální ředitel GKN plc, "zpevní nabídku novátorských produktů obou společností."

Bill Carroll, prezident Automotive Systems Group společnosti Dana, řekl: "Tento vztah umožní zákazníkům Dany těžit z vývoje nové generace náprav a systémové technologie." Dana a GKN založí v Auburn Hills (Michigan) pobočku, aby výzkumným pracovníkům obou firem zajistila integrované pracovní prostředí, sdělil.

Sarkis Kalyandjian, generální ředitel GKN a ředitel její divize automobilových pohonných systémů, uvedl: "GKN a Dana po léta pracovaly jako partneři v úspěšném společném podniku na výrobu automobilových pohonných systémů v Mexiku a Jižní Americe. Tyto dohody zpevní již beztak solidní partnerství."

Dana a GKN dále ohlásily dohodu o výměně určitých aktiv, která každé z obou společností umožní více se zaměřit na své klíčové činnosti. GKN je světový lídr v technologii hnacího hřídele, Dana je zavedeným světovým lídrem ve vývoji kardanových spojovacích hřídelů a technologie výroby náprav.

V rámci dohod Dana vymění svůj společný podnik za výrobu kardanových spojovacích hřídelů GKN. Týká se to průmyslových aktivit Dany v Kolumbii, Argentině a jejích majoritních zájmů v brazilském společném podniku. GKN získá opci na koupi zbývajících podílů Dany v brazilském závodě, a to k 1.lednu 2001.

Proti tomu Dana od GKN převezme její výrobu středních a velkých kardanových spojovacích hřídelů ve Francii, v Německu, v Itálii a Švédsku, a dále minoritní zájmy GKN v evropské výrobě lehkých kardanových hřídelů. Ta zahrnuje podniky ve Velké Británii a ve Španělsku. Dana později získá opci na kontrolní podíl v těchto aktivitách.

Tyto transakce budou ještě náležitě ošetřeny, aby mohla být dojednána definitivní smlouva, transakce budou muset být ještě schváleny vedením obou společností a patřičnými protimonopolními orgány.

Dana Corporation je jedním z největších nezávislých dodavatelů pro světový automobilový průmysl a pro služby a výrobky související s automobily. Společnost byla založena v roce 1904 v Toledu, ve státě Ohio, kde dodnes sídlí. Provozuje zhruba 330 závodů ve 32 zemích a zaměstnává přes 86.000 osob. Vloni firma vykázala obrat 12,5 miliardy dolarů. Její internetová adresa je www.dana.com.

GKN je světový průmyslový koncern s obratem přesahujícím 3,7 miliardy liber. Navrhuje, vyvíjí a vyrábí komponenty pro automobilový a agrotechnický sektor a taktéž produkty pro letectví a sektor obrany, nabízí též širokou škálu průmyslových služeb. Provozy GKN jsou lokalizovány ve více než 40 zemích po celém světě. GKN ve svých pobočkách zaměstnává zhruba 35.000 osob a dalších 12.300 osob ve společných podnicích. Internetová adresa GKN je www.gknplc.com.

ots Original Text Service: Dana Corporation Internet:

http://www.newsaktuell.de

Kontakt: Gary Corrigan z firmy Dana (USA) 419-535-4813

Informace o společnosti:

http://www.prnewswire.com/comp/226839.html

nebo Fax: (USA) 800- 758-5804, ext. 226839

Web site: http://www.gknplc.com

Web site: http://www.dana.com

Klíčová slova Dana Corporation

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.