Dostihy chrtů s Mikulášem * Česká greyhound dostihová federace

Bílý greyhound White Elbony měl jednoznačně nejlegračnější výraz

Bílý greyhound White Elbony měl jednoznačně nejlegračnější výraz

Existuje slovo, které nejlépe vystihuje charakter posledního dostihového dne závodní sezóny 2010 Mikuláš Greyhound Race - show.

Sobota 27.11.2010 patřila na chrtí dostihové dráze Praskačka závodním chrtům greyhoundům, také Mikulášům, Santům, andělům i čertům. Rozdávaly se neobyčejné dárky, jakými jsou millión, nugeta zlata, či dokonce chrti. Slunce nasvítilo chrtí scénu neobyčejnou září, až to vypadlo, že se vůbec nejedná o zimní pohádkové postavy a zimní termín.

A tak sexy sličná Santa, alias Mikuláš, andělsky líbezný anděl i ďábelsky sexy čertice spolu s dostihovými greyhoundy při dekorování u stupňů vítězů na slunci poněkud mžourali.

Ve velkém a stylově vyzdobeném diváckém stanu dostihové dráhy se nemžouralo, všem tu bylo líp a i o poznání tepleji. Andělsky se tvářili i chrti a čertí růžky nedostal od svého majitele žádný z nich. Nejlegračnější výraz měl jednoznačně bílý greyhound White Elbony původu australsko-irského.

Všichni "našášulení" greyhoundi byli miloučcí k zulíbání, což prozrazují pořízené fotografie z dostihového dne Mikuláš Greyhound Race 2010 přiložené níže, či na webových stránkách http://www.cgdf.cz; http://www.cgdf.cz/cs/mikulas-greyhound-race-2.html

Avšak Santů, čertů i andělů bylo tohoto dne na chrtí dostihové dráze Praskačka poněkud víc a všichni měli pekelně moc práce při přípravě dostihů. "Jeď, jeď," volala ještě brzy zrána úctyhodná čertice, když vidlemi pobízela Mikuláše sedícího za volantem traktoru, aby greyhoundům pořádně upravil dostihovou dráhu. Její partner, statný pekelník, jí přitakával. Přijeli na dostihy chrtů spolu a peklili tu oba pořádně, jak se na čertí plemeno sluší.

Švédská greyhoundí závodnice Sjudraget Lijane vůbec nechtěla zpět z dostihové dráhy, tak se jí tam líbilo. Chrti neměli k dispozici jen běžný Safety Car, ale rovnou Swift Car, v podání profesionálního dostihového greyhounda Swift Cruise, vysloužilého šampióna irských dostihových drah.

V distanci Greyhound - Sprint 300 m se nejlépe umístil krásný černý greyhound Sjudraget Dole, původem ze Švédska, na distanci Greyhound - Classic 525 m krásný modrý greyhound Mellison Kewell, původem z Irska.

Kdo z greyhoundů bude po celoročním bodovacím šampionátu dekorován na dalším ročníku slavnostního předávání chrtích "Oscarů" v Praze - při předávání ocenění Zlatý chrt - Golden Greyhound, se dozvíte v odkaze webových stránek České greyhound dostihové federace:

http://www.cgdf.cz/cs/zlaty-chrt-golden-greyhound.html

Znovu se ukázalo, že chrtí dostihová dráha Praskačka není jen chrtí závodní dráha, byť neobyčejně dobře technicky vybavená. Chrtí dostihová dráha Praskačka je i pravou oázou pro aktivní a kreativní trávení volného času při netradiční aktivitě - dostihovém sportu chrtů.

Kontakt:

Ladislava Jurková

Česká greyhound dostihová federace

http://www.cgdf.cz

ČTK ke zprávě vydává fotografie, které jsou k dispozici v databázi ČTK Protext - foto a na internetu na adrese http://www.protext.cz

Klíčová slova ČR-zvířata-dostihy-chrti-CGDF

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Sport
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.