Broadvision se registruje na Neuer Markt Doba pro získání předplatného: 25. říjen až 1. listopad 1999 Rozšiřování vůdčí pozice v oblasti aplikací elektronického

BroadVision Inc., vůdčí poskytovatel personalizovaných elektronických obchodních aplikací, dnes zveřejnil svůj plán zaregistrovat se na Neuer Markt, německé akciové burze určené pro společnosti zabývající se vysokými technologiemi. Nové akcie společnosti jsou již od roku 1996 na burze NASDAQ a budou nabídnuty mezi 25. říjnem a 1. listopadem roku 1999. Goldman, Sachs and Co. oHG spoluvévodí emitovacímu konsorciu s BancBoston Robertson Stephens International Ltd. Konsorcium také zahrnuje ABN AMRO Rothschild, Bank of America International Limited, a Commerzbank Aktiengesellschaft.

"Kótace na Neuer Markt přivábí dodatečné institucionální investory v Evropě. Příliv kapitálu využijeme k nastartování růstu - zvláště v Evropě - a, jestliže to bude vhodné, učiníme selektivní akvizice," uvedl viceprezident BroadVision pro evropské operace Francois Stieger. "Rozhodli jsme se pro Neuer Markt, protože je to přední akciová burza technologických akcií v Evropě a je komplementární k NASDAQ."

Za účelem posílení vůdčí pozice v oblasti aplikací elektronického obchodování rozvinula BroadVision celosvětovou růstovou strategii. "Zaregistrování se na Neuer Markt zvýší naší viditelnost v Evropě. Také to naznačí náš závazek vůči evropským zákazníkům, partnerům a zaměstnancům," řekl hlavní výkonný ředitel a prezident BroadVision doktor Pehong Chen.

BroadVision je předním dodavatelem aplikačních řešení One-To- One(TM) používaných k vytváření a řízení širokého spektra personalizovaných internetových, intranetových a extranetových stránek. Aplikace poskytují základ pro aplikace elektronického obchodování mezi podniky "business-to-business" (Hewlett-Packard Inc., http://www.buy.hewlett-packard.de a RS Components, http://www.rswww.com), obchod směrem k zákazníkovi "business-to- consumer" (to je Metronet, http://www.foodpoint.de a Primus Online, http://www.buecherwurm.de), pro finanční služby (například Credit Suisse, http://www.directnet.ch a Netbank, http://www.netbank.de), a vědomostní management (intranety).

Ve fiskálním roce 1998 se BroadVision stala ziskovou a stala se jednou z mála internetových společností, které vlastní ziskové operace. Podle časopisu Business Week stojí firma jako sedmdesátá na seznamu sta nejpřednějších internetových společností na světě. Studie Forbes ASAP řadí BroadVision na svém seznamu 100 nejdynamičtějších softwarových společností ve Spojených státech na 27. příčku. Chen od BroadVision byl prohlášen za jednoho z 25 předních vůdců elektronického obchodování ve vydání časopisu Business Week ze 27. září.

S ohledem na další rozvoj společnosti Stieger prohlásil, "Nejčistším důkazem naší strategie a naší manažerské kompetence je cena našich akcií. Za dva roky předčila výkonnost akcií BroadVision výkonnost dalších srovnatelných akcií obchodovaných na burzovním trhu NASDAQ. Cena jedné akcie BroadVision se od začátku roku vyšplhala z asi 30 dolarů na 124 USD.

BroadVision Inc. (Nasdaq: BVSN) je hlavním dodavatelem aplikací elektronického obchodování. Konečná řešení BroadVision umožňují společnostem rychle rozmísťovat a efektivně řídit bezpečná, rozsáhlá, inteligentní a flexibilní aplikace pro elektronické obchodování, finanční služby a vědomostní management. Kompletní výrobní linka společnosti zaznamenala výjimečný růst a zvyšující se uznání od podniků stejně jako "čisto-herných" elektronických začátků. Od poloviny roku 1999 více jak 150 webových stránek největších a transakčně nejintenzívnějších aplikací "One-To-One" na světě řídila BroadVision.

Aplikace BroadVision jsou používány společnostmi s velkou zákaznickou základnou a s vysokým objemem transakcí, které chtějí používat internet jako distribuční kanál pro své produkty a služby a jako komunikační médium pro své pro své zákazníky, partnery a zaměstnance. BroadVision je unikátní v tom, že byla jednou z prvních společností která poskytovala technologii, jež umožňuje marketingovým profesionálům, kteří disponují skutečnou znalostí trhu, produktu a zákazníků, aby mohly řídit a usměrňovat zjev svých webových stránek s použitím aplikací elektronického obchodování ze svých počítačů bez znalosti vysokoúrovňových technických dovedností.

Od roku 1996 se počet zaměstnanců více než zdvojnásobil a počet zákazníků se zvýšil ze 49 na víc než 350. Společnost byla založena v roce 1993 Dr. Pehong Chenem, který je stále prezidentem, hlavním výkonným ředitelem a předsedou představenstva BroadVision. Vedle ředitelství v Redwood City v Kalifornii má BroadVision více než 43 poboček a prodejních kanceláří ve 22 zemích v Evropě, Asii a ve Spojených státech. Na celém světě má nyní společnost více než 450 zaměstnanců.

Další informace lze získat od: Thomas Gessner, BroadVision Německo Tel. +49 (0)89 2109 5021 Christof Schramm, SEA Dewe Rogerson Tel. +49 (0)211 5775 904 Internet: http://www.broadvision.com, http://www.broadvision.de E-mail: tgessner@broadvision.com, cschramm@dr.sea.de BroadVision Deutschland GmbH, Prinzregentenstrasse 20, 80538 Mnichov v Německu BroadVision, Inc. - vybrané finanční údaje z let 1996-98 (v miliónech dolarů) čtvrtl.1-2 99 1998 1997 1996 Příjem 41,9 50,9 27,1 10,9 Roční přebytek 6,3 4,0 -7,4 -10,1 Akciový kapitál 108,8 81,8 15,1 21,0 Rozvaha celkem 137,2 101,6 26,5 26,7

Toto tiskové prohlášení a informace v něm obsažené nepředstavují nabídku na prodej těchto cenných papírů ani vyhlášení nabídky na jejich koupi. Registrační prohlášení podle Zákona o cenných papírech z roku 19363 vztahující se k těmto cenným papírům bylo uloženo u americké Komise pro cenné papíry a burzu, ale zatím ještě nenabylo platnosti. Tyto cenné papíry nesmějí být prodávány ve Spojených státech nebo být prodány americkému občanovi a ani nesmějí být nabízeny ve Spojených státech či odkoupeny od amerického občana bez předchozího souhlasu získaného před vstupem registrace v platnost. Zmíněné cenné papíry nesmějí být prodávány v jakékoliv zemi ve které je tato nabídka či prodej nezákonný bez předchozí registrace či kvalifikace podle zákona o cenných papírech jakékoliv země.

Společnost UNS: BroadVision TOPIC: BUSINESS TOPIC: TECHNOLOGY Kontakt: Thomas Gessner ze společnosti BroadVision Německo, +49 (0)89 2109 5021, nebo tgessner@broadvision.com; či Christof Schramm ze společnosti SEA Dewe Rogerson, +49 (0)211 5775 904, nebo cschramm@dr.sea.de/ Internet: Webová stránka: http://www.broadvision.de/ Webová stránka: http://www.broadvision.com/ (BVSN)

Klíčová slova PROTEXT-BroadVision Inc.

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.