Borg-Warner Automotive kupuje od Eatona chladící systémy

Borg-Warner Automotive, Inc. (NYSE: BWA) dnes oznámil, že dokončil akvizici divize Fluid Power společnosti Eaton Corporation (NYSE: EAT), jednoho z předních výrobců výkonných chladících systémů pro automobilový průmysl, v hodnotě 310 miliónů USD. Borg-Warner Automotive uvedl, že očekává, že transakce bude znamenat růst příjmů, a obě společnosti očekávají, že podíl Eatona v Ningbo, čínském smíšeném podniku Fluid Power, bude převeden během příštích několika týdnů.

"Akvizice této přední technologie od Eatona je pro nás velkou strategickou událostí, nabízí vynikající ziskovost a poskytuje nám manažerskou hloubku pro růst obchodu," řekl John F. Fiedler, předseda a výkonný ředitel Borg-Warner Automotive. "Jsme nyní v pozici, kdy globalizujeme přístup k modulárním chladícím systémům pro celou řadu typů vozidel, dále obsluhujeme trhy v Evropě a rozvojových zemích a zlepšujeme naše celkové růstové příležitosti v oblasti komponentů a systémů souvisejících s motory. Technologie motorů je nyní nejrychleji rostoucím segmentem našeho podnikání a očekáváme, že v roce 2000 se bude na našem obratu podílet více než 50 procenty." Fiedler dodal, že inovace a změny v konstrukci chladících systémů jsou poháněny potřebou pomáhat zákazníkům plnit stále přísnější světové standardy v oblasti paliv a emisí.

Předseda Eatonu Stephen R. Hardis řekl: "Divize Eaton Fluid Power dosáhla provozního a technického vedení na trzích. Pociťujeme však, že bude pro Eaton obtížné udržet si tyto pozice vzhledem k dramatickým změnám u jednotlivých výrobců komponentů při poskytování kompletních řešení chlazení motorů."

Borg-Warner Automotive zkombinuje své stávající aktivity v chladících systémech s těmi, které získala od Eatona a vytvoří Borg-Warner Automotive Cooling Systems. John McGill, bývalý šéf divize Eaton, byl jmenován prezidentem a generálním ředitelem nové provozní skupiny a bude podřízen Johnu Fiedlerovi. Bruce Dufour z Borg-Warner Automotive byl jmenován starším viceprezidentem pro prodej a marketing.

Divize Eaton Fluid Power, která měla v roce 1998 obrat přibližně 190 miliónů USD, konstruuje a vyrábí řadu chladících systémů s viskózními větráky, určené především pro osobní vozidla, ale i pro lehké nákladní vozy, sportovní vozy a dodávky. Společnost se sídlem v Marshallu v Michiganu zaměstnává 1050 osob. Jednotka je činná v Severní Americe, Evropě a rozšiřuje svou přítomnost v Jižní Americe a Asii. Mezi hlavní zákazníky patří Ford, General Motors/Isuzu a DaimlerChrysler.

Borg-Warner Automotive, Inc. se sídlem v Chicagu je lídrem ve špičkových komponentech a systémech pro pohonné jednotky vozidel na celém světě. Společnost má 12.000 zaměstnanců a provozuje 54 výrobních a technických zařízení ve 13 zemích. Mezi zákazníky patří Ford, DaimlerChrysler, General Motors, Toyota, Caterpillar, Navistar, PSA a VW Group. Internetová adresa Borg-Warner Automotive je http://www.bwauto.com .

Eaton Corporation je světovým výrobcem strojírenských výrobků, který obsluhuje průmyslové, automobilové, stavební, komerční, letecké a polovodičové trhy. Mezi základní produkty patří hydraulické výrobky a kapalinové konektory, elektrárenská distribuční a ovládací zařízení, pohonné systémy nákladních vozů, iontové implantéry a široká řada ovladačů. Společnost se sídlem v Clevelandu má 64.500 zaměstnanců a 215 výrobních zařízení v 25 zemích na celém světě. Obrat v roce 1998 činil 6,6 miliardy USD. Eaton získal 9. dubna 1999 Aeroquip-Vickers, Inc., která měla v roce 1998 obrat 2,1 miliardy USD. Internetová adresa Eatonu je http://www.eaton.com .

Prohlášení obsažená v této tiskové zprávě mohou obsahovat výhledová prohlášení podle Private Securities Litigation Reform Act z roku 1995, která jsou založena na současných očekáváních, odhadech a plánech managementu. Slova jako "očekává", "předpokládá", "zamýšlí", "plánuje", "věří", "odhaduje", obměny takových slov a podobná vyjádření mají identifikovat taková výhledová prohlášení. Výhledová prohlášení podléhají rizikům a nejistotám, které mohou způsobit odlišnost skutečných výsledků od plánovaných nebo obsažených ve výhledových prohlášeních. Mezi taková rizika a nejistoty patří výkyvy v domácí nebo zahraniční výrobě automobilů, pokračující využívání vnějších dodavatelů výrobci původního zařízení, výkyvy v poptávce po vozidlech obsahujících výrobky Borg-Warner Automotive, všeobecné ekonomické podmínky, ale li další rizika upřesněná v materiálech Borg-Warner Automotive u Komise pro cenné papíry a burzy, včetně prohlášení na formuláři 10-K pro finanční rok končící 31. prosince 1998. ots Original Text Service: Borg-Warner Automotive, Inc. Internet: http://www.newsaktuell.de Kontakt: Mary E. Brevard z Borg-Warner Automotive, 312-322-8683; nebo Renald M. Romain z Eaton Corporation, 216-523-4736 Company News On-Call: http://www.prnewswire.com/comp/120941.html nebo fax, 800-758-5804, linka 120941 Webové stránky: http://www.bwauto.com

http://www.eaton.com

Klíčová slova PROTEXT-Borg Warner Automotive-Eaton Corporation

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.