Benefiční koncert NetAid na pomoc postiženým

Společnost Cisco pořádá 9. října 1999 benefiční koncert NetAid na pomoc postiženým oblastem zejména v Kosovu a Turecku. Jde o začátek nové snahy, která má využít jedinečných možností sítí internetu a ukázat na extrémní chudobu na celém světě. Nadace NetAid slouží jako místo setkání globálního charakteru, jehož posláním je změna a zároveň využití internetu pro pomoc milionům mužů, žen i dětí, kteří nežijí na okraji společnosti, avšak žijí na pokraji přežití.

Společnost Cisco a Rozvojový program Spojených národů (UNDP) ohlásily, že pro tuto akci nasadí doposud největší rozsah internetových technologií a nejintegrovanější propojení médií. Snaha NetAid přitom bude mít dlouhé trvání, aby mohla pomoci zakončit rostoucí problémy extrémní chudoby na celém světě.

Síť NetAid propojí současně 125 tisíc posluchačů z 1500 serverů na více než 90 datových centrech po celém světě.

Webové místo NetAid má adresu http://www.netaid.org a jeho provoz byl zahájen 8. září. Živá vystoupení umělců na NetAid se budou navzájem překrývat a začnou 9. října. Lidé sledující jejich koncerty u televizoru nebo z webového vysílání, budou vyzváni, aby si klikli on-line a dozvěděli se více o příčinách chudoby a zahájili nějakou činnost.

Koncerty v Londýně, New Yorku a v Ženevě si kladou za cíl oslavit nové partnerství mezi umělci, sponzory, inovativními skupinami a vámi, posluchači.

Kontakt: Zdena Opletalová, mail: zdenka@creo.cz

Klíčová slova PROTEXT-Cisco-nadace NetAid

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.