Daniel Barenboim obnovil smlouvu s CSO

Hudební ředitel Chicagského symfonického orchestru Daniel Barenboim a CSO ve čtvrtek oznámili, že pan Barenboim obnovil jako hudební ředitel svůj kontrakt až do koncertní sezóny tohoto orchestru 2005-2006. Podle předchozí tříleté smlouvy s CSO měl řídit orchestr do sezóny 2002-2003. Pan Barenboim, jmenovaný v roce 1991, je devátým hudebním ředitelem CSO.

"Velké umělecké projekty je třeba v dnešním hudebním světě plánovat daleko dopředu. CSO a já jsme pokročili v diskusi o budoucích akcích a já cítím, že je velmi důležité, abych si tu v příštích sedmi sezónách upevnil své postavení," řekl pan Barenboim. "Mám tento orchestr velmi rád. Těším se na pokračování naší spolupráce a na realizaci nových vzrušujících hudebních projektů v Chicagu."

"Jsem velmi potěšen, že mohu tuto skvělou zprávu potvrdit," řekl prezident CSO Henry Fogel. "Úspěšné dokončení Symfonického centra - hudebního centra pro celé Chicago - může být připsáno umělecké vizi a vedení Daniela Barenboima. Máme teď prostor a jsme nadšeni, že můžeme ještě dlouho spolupracovat na novátorském programu."

Základní práce se soustředí na tři programová témata, která budou pojata jako součást abonentních programů Chicagského symfonického orchestru v nadcházejících sezónách: Mahler a modernismus na podzim 2000, oslava Verdiho výročí na jaře 2001 a Wagner a modernismus na podzim 2001.

Téma podzimu 2000 Mahler a modernismus bude ilustrovat vývoj Mahlerovy hudby a bude představeno spolu s díly žijících skladatelů. Tyto koncerty ukáží kontrast mezi tvůrčím procesem na konci dvou století a prozkoumají výhledy na přelomu devatenáctého a dvacátého století.

Jádrem oslav Verdiho jubilea na jaře 2001 na počest 100. výročí narození skladatele bude uvedení jeho Requiem v absolutně hvězdném obsazení: soprán Deborah Voigtová, mezzosoprán Violetta Urmanaová, tenor Johann Botha a bas Rene Pape. K dalším koncertům Chicagského symfonického orchestru budou patřit také Verdiho smyčcový kvartet komponovaný pro orchestr a jeho Čtyři sakrální kusy s Chicagským symfonickým sborem. Na začátku a konci abonentních týdnů získají návštěvníci koncertů přehled o menších skladatelových dílech.

Plné koncertní provedení Wagnerovy opery Tristan a Isolda s Waltraud Meierovou, která se po velkém úspěchu v roli Isoldy na festivalu v Bayreuthu vrací do Chicaga, s Goestou Winberghem jako Tristanem předznamená téma Chicagského symfonického orchestru na podzim 2001: Wagner a moderna. Dále se představí první akt z Valkýry a Angelou Denokeovou (její debut v Americe), Peter Seiffert a John Tomlinson, jakož i orchestrální výtah ze Soumraku bohů.

Na podporu programových témat, která prolínají abonentní sezónou orchestru, započali Daniel Barenboim a Chicagský symfonický orchestr plánovat velký mezinárodní festival v Chicagu na jaře 2003. Projekt, na němž se nyní pracuje, bude zveřejněn, až budou plány dokončeny. Středem pozornosti má být propojení různých uměleckých forem s Chicagským symfonickým orchestrem.

Častými turné doma i v zahraničí Daniel Barenboim dále přibližuje Chicagský symfonický orchestr publiku v celém světě a zlepšuje tím pověst orchestru a města Chicaga. Kromě obvyklých plánů a dalších vystoupení Chicagského symfonického orchestru v Carnegie Hall zařadí Daniel Barenboim a CSO zvláštní tříleté partnerství s renomovaným festivalem v Luzernu, které začne v létě 2001. Doplňkem koncertů Chicagského symfonického orchestru při jeho vystoupeních v Luzernu budou komorní koncerty s Danielem Barenboimem a členy orchestru, jakož i vzdělávací programy.

Daniel Barenboim a CSO nyní vyvíjejí další umělecké iniciativy pro budoucnost. Ty budou oznámeny, jakmile se dokončí plány.

ots Original Text Service: Chicago Symphony Orchestra Internet: http://www.newsaktuell.de Contact: Synneve Carlino of Chicago Symphony Orchestra, 312-294-3093, nebo carlinos@chicagosymphony.org

Klíčová slova PROTEXT-Barenboim-Chicagský symfonický orchestr

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.