Moldavská FinComBank vypisuje tendr na 25 procent

FinComBank, jedna z předních komerčních soukromých bank v Moldavsku, dnes vyhlásila mezinárodní tendr na prodej svého 25procentního podílu v hodnotě jednoho miliónu USD. Oficiální oznámení tendru banky je uvedeno na webové stránce www.fincombank.com.

"Investice prostřednictvím účasti na kapitálu FinComBank podpoří rychle rostoucí operace banky a pomůže nám splnit naše úkoly a cíle pro rok 2000, zvýšit kapitál, zavést nové bankovní produkty a technologie a rozšířit naši schopnost uspokojovat potřeby našich klientů," uvedl Viktor Chvorostovskij, předseda představenstva.

"V současné době západní banky na východoevropský trh nepospíchají a omezují své aktivity většinou na Polsko, Maďarsko a Českou republiku. Avšak pro západní banky a finanční společnosti, které provádějí akvizice, představuje tento tendr ideální příležitost expanze do nového režimu a významného zvýšení jejich výdělků, protože jejich hlavní trhy už jsou zralé," poznamenal Chvorostovskij.

FinComBank možná nebude muset na zahraniční investory dlouho čekat. Její dynamický růst, vysoká ziskovost a solidní pověst ji zatraktivňuje v očích potenciálních obchodních partnerů.

Vzhledem k tomu, že banka je jednou z nejrychleji rostoucích organizací poskytující služby v zemia využívá sítě poboček pro poskytování kompletní škály finančních produktů a služeb, které vyžadují zákazníci, byla už vybrána jako banka účastnící se v programu Světové banky Small and Medium Sized Enterprise Credit pro poskytování úvěrů malým a středním podnikům, programu USAID Program of Microenterprise and Small Business Development pro živnostníky a malé podniky a programu Mortgage Lending Program organizovaného ze strany The Citizens Network for Foreign Affairs.

Od roku 1995 jsou výroční finanční audity FinComBanky prováděny podle mezinárodních standardů společností Coopers & Lybrand, která je nyní známa pod jménem PriceWaterhouseCoopers.

V srpnu 1999 byla FinComBank v anketě předních 23 komerčních bank, kterou provedl místní finanční časopis Profit, na prvním místě.

Více informací o tendru FinComBanky získáte na telefonu (3732) 221660, nebo navštivte webovou stránku banky na adrese http://www.fincombank.com/4000e.html .

ots Original Text Service: FinComBank

Internet: http://www.newsaktuell.de

Kontakt: Alexander Bobarykin, FinComBank +3732-22-16-60, nebo bas@fcb.mldnet.com

Webová stránka: http://www.fincombank.com

Klíčová slova PROTEXT-FinComBank

Oblast
země bývalého SSSR bez Pobaltí (sp)

Kategorie
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.