Nabídka jak řešit zdravotní problémy cyklistů

Odborníci nabízejí zdravotní řešení snížené citlivosti stehen a získané impotence u cyklistů. Testy vedené na universitě ve Stanfordu potvrzují blahodárnost speciálního na tělo se tvarujícího sedla Body Geometry.

Zdá se, že tento výrobek při správném použití výrazně snižuje symptomy spojené s hrázovou bolestí, sníženou citlivostí stehen a dysfunkcí erekce u cyklistů. Pravidelné používání tohoto sedla také výrazně sníží četnost těchto zdravotních symptomů cyklistů, uvedl profesor Robert Kessler z urologie zdravotního střediska na universitě ve Stanfordu.

Speciálně na tělo se tvarující sedlo navržené firmou Specialized Bicycle Components a lékařským odborníkem Rogerem Minkowem prokázalo své blahodárné účinky při testech u 25 dospělých cyklistech provedených na universitě ve Stanfordu. (Foto: http://www.newscom.com/cgi-bin/prnh/19990930/SFTH004 )

Ve výzkumu vedeném profesorem urologie zdravotního střediska na universitě ve Stanfordu Robertem Kesslerem 14 z 25 cyklistů se symptomů zbavilo úplně, přičemž čtyři z nich trpěli poruchami erekce rok před testem. Ze zbývajících 11 cyklistů se jich devět téměř zbavilo symptomů, jeden měl částečný ústup problémů a jen jeden nezaznamenal žádné změny.

Odborníci a Minkow cítili, že je důležité reagovat na nedávné články a televizní zprávy, které se také objevily v listech Bicycling Magazine, The Wall Street Journal, Men's Health, 20/20 a Good Morning America a které se týkaly názoru doktora Irwina Goldsteina, že jízda na kole způsobuje u mužů impotenci.

Na tělo tvarující se sedlo je koncipováno, aby skoncovalo s riziky pro zdraví, která vyplývají ze sedění na kole. V posledních měsících se ukázal velký počet snížené citlivosti stehen u cyklistů. Ještě více vzbudilo obavy zjištění některých urologů, že sedlo kola může způsobit impotenci. Studie na lékařské universitě v Bostonu začátkem roku potvrdila, že u cyklistů je větší počet sexuálních poruch ve srovnání se sledovanou skupinou atletů, kteří na sedle kola netráví žádný čas. "Je jasné, že to není problém cyklistiky, kterou všichni známe jako krásný sport pro radost a zdraví," říká zakladatel firmy Specialized Mike Sinyard. "Problémem pro mnoho mužů a žen je však provedení sedadla kola. Body Geometry to řeší tak, že můžete jezdit pohodlně a bez obav".

Na tělo se tvarující sedla jsou stejně pohledná jako účinná. Při zachování profilu, jaký cyklista chce, má sedlo speciální klín ve tvaru "V", který směřuje do špičky sedla. Tato inovace, kterou vytvořil lékařský návrhář Roger Minkow výhradně pro firmu Specialized, odbourává tlak materiálu sedla při poskytování optimální podpory.

Jezdcovy "kosti na sezění" (ischial tuberosities) spočívají na vycpaném povrchu, zatímco měkká tkáň mezi kostmi je téměř nedotčena. V tom je genialita Body Geometry. Bez tlaku na tuto oblast (zvanou perineum) nejsou stlačovány krevní a nervové spoje. Nedochází ke ztrátám přísunu krve do genitálií nebo k nepříjemným pocitům. Tělová geometrie nezůstává jen u toho. Minkowův lehký klín ve tvaru "V" dokonce snižuje tlaky při závodní pozici jak u mužů tak u žen. Je důležité, že tělově vytvarovaná vycpávka nebude tlačit směrem nahoru do středu, když kosti tlačí na kraje. To je běžný problém s "pohodlnými sedly", která jsou vycpaná měkkými materiály. Tyto materiály mohou dokonce zvýšit znecitlivující tlak na perineum.

Na tělo se tvarující sedlo Body Geometry přichází ve dvou verzích: "Sport" pro rekreační cyklisty a ještě lehčí "Comp" pro výkonné jezdce. Za šestiměsíční vývoj se prototypy testovaly a zdokonalovaly na základě zkušeností 75 mužů a žen. Skupina zahrnovala fyziky, urology a členy dvou cyklistických klubů. Výsledkem je cyklistické sedlo, které je zdravější než veškerá ostatní, což bylo lékařsky potvrzeno.

Roger Minkow je vynálezcem a tvůrcem se zdravotnictvím spojených produktů od roku 1983. Minkow se nejdříve zabýval předcházením kýly a poté začal navrhovat výrobky spojené s rehabilitací páteře včetně cvičící soustavy BackWorks, kterou používá přes pět středisek na léčbu páteře a 20 rehabilitačních klinik ve Spojených státech. Minkow byl v minulých čtyřech letech výzkumníkem v oblasti ortopedie a pracoval pro americké akademie specializující se na páteř a záda: The American Academy of Orthopedic Surgery, The North American Spine Society a The American Back Society. Protože sezení je pro pacienty s problémy páteře těžké, Minkow začal navrhovat různé druhy tělově tvarovaných křesel a sedadel, které se používají při operacích, ale i v pilotních kabinách letadel společnosti United Airlines.

Firma Specialized Bicycles, která byla založena v Morgan Hill v roce 1974 a která navrhla a vyrobila první produkci horských kol, nyní sídlí v ústavu Smithsonian. Je firmou oddaných cyklistů, jejichž cílem je vytvářet produkty pro vášnivé cyklisty. Specialized je společností posedlou navrhováním nejmodernějších, nejfunkčnějších a technicky nejvyspělejších výrobků, které poskytují lepší výkon nadšeným cyklistům. Tvůrce revolučního sedadla Body Geometry Roger Minkow je připraven poskytovat rozhovory.

ots Original Text Service: Specialized Bicycle Components Internet: http://www.newsaktuell.de Contact: Lori Ipsen of Specialized Bicycle Components, 408-779-6229, ext. 2387 (in the USA), or lipsen@specialized.com Photo http://www.newscom.com/cgi-bin/prnh/19990930/SFTH004 ) AP Archive: http://photoarchive.ap.org PRN Photo Desk, 888-776-6555 or 201-369-3467 (in the USA) Web site: http://www.specialized.com

Klíčová slova PROTEXT-cyklistika-Body Geometry

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Sport
Zdravotnictví

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.