Ústav pro výzkum chorob srdce v Spokane dostal povolení ke zkušební studii implantace mechanického srdce

SPOKANE (Washington, USA) 30. září (PRNewswire/ots) - Ústav pro výzkum chorob srdce v americkém Spokane dnes oznámil, že Federální úřad pro kontrolu potravin a léků (FDA) povolil zahájit zkušební studii implantace pneumatického zařízení určeného k podpoře levé srdeční komory. Zařízení (HeartMate IP) má být implantováno permanentně americkým i zahraničním pacientům, kteří jsou v kritickém stadiu srdečního onemocnění.

Studie (PHADE) má zjistit, nakolik je zařízení bezpečné, jak život pacienta zkvalitní a kolik bude permanentní zákrok stát. Energii bude strojku dodávat přenosná pohonná jednotka (HeartPak) vyráběná firmou ThermoCardiosystems. Výzkum má být proveden na 50 pacientech, kteří se v USA nekvalifikují na transplantaci srdce. Vybráni budou ze skupiny nemocných, kterým se přes optimální léčbu nevede dobře.

(Photo: http://www.newscom.com/cgi-bin/prnh/19990928/SFTU155)

Strojek HeartMate IP bude implantován do břišní dutiny, odkud bude vývodem spojen s energetickou baterií HeartPak. Ta měří 6 x 9 x 15 palců (15,24 x 22,86 x 38,1 centimetrů), váží asi dvacet liber a lze ji snadno přenášet. FDA ji nyní podrobuje klinickému výzkumu.

Ústav ve Spokane dostal ke zkoušce HeartMate povolení jako jediné pracoviště v USA. Půjde o předběžnou zkoušku, po níž by měly následovat další na jiných pracovištích.

Informaci o studii PHADE lze najít na internetové stránce ústavu ve Spokane na adrese http://www.newsaktuell.de Contact: Jerrie Heyamoto, Community Relations Specialist, 509-625-3006, or fax, 509-625-3007, or jheyamot@this.org, or Jim Weaver, Director of Community Relations and Development, 509-625-3357, Photo: NewsCom: http://www.newscom.com/cgi- bin/prnh/19990928/SFTU155

AP Archive: http://photoarchive.ap.org

PRN Photo Desk, 888-776-6555 or 201-369-3467 Web site: http://www.this.org

Klíčová slova PROTEXT-studie PHADE-HeartMate IP

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Zdravotnictví

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.