VIA NET.WORKS oznamuje akvizice internetových providerů

Společnost VIA NET.WORKS, přední mezinárodní společnost v oblasti internetu a elektronického obchodu, která poskytuje své služby především malým a středně velkým firmám, ve středu oznámila dokončené akvizice, které vytvářejí její rychle rostoucí síť místně řízených poskytovatelů internetových služeb v Evropě a Latinské Americe. Podmínky akvizic VIA, soukromě vlastněná společnost, neoznámila.

VIA spojuje místní služby s rozsáhlými globálními zdroji a poskytuje tak kompletní škálu služeb přístupu na internet, emailu, registraci domén, webhosting (poskytování virtuálního prostoru na serverech), nástroje pro elektronický obchod, internetovou bezpečnost a další služby. Ke společnostem poskytujícím internetové služby, které VIA koupila, patří tyto: VIA Company Místo: Artinternet Paříž, Francie www.artinternet.fr GTN mbH Duisburg, Německo www.dpn.de Ecce Terram Internet Services GmbH Oldenburg, Německo www.ecce-terram.de INS Vertriebs GmbH Castrop-Rauxel, Německo www.ins.de MediaNet Ireland, Limited Dublin, Irsko www.medianet.ie Esoterica - Novas Tecnologias de Informacao S.A. Lisabon, Portugalsko www.esoterica.pt bART Internet Services Rotterdam, Nizozemsko www.bart.nl i-way Limited Reading, Británie www.i-way.net.uk Netlink Internet Services Limited Londýn, Británie www.netlink.co.uk U-NET Limited Warrington, Británie www.u-net.net Worldwide Web Services Limited Middlesex, Británie www.webs.co.uk VIA NetWorks, Argentina, S.A. Buenos Aires, Argentina www.via-net-works.net.ar Service Net S.A. Buenos Aires, Argentina www.servicenet.com.ar Dialdata Internet Systems Sao Paulo, Brazílie www.dialdata.com.br Disbumad S.L. Sevilla, Španělsko www.interbook.net

Tyto akvizice potvrzují, že se z VIA nenápadně stává jednou z nejvýznamnějších společností poskytujících kompletní internetové služby v Evropě a Latinské Americe, kde malé a střední podniky nemohou využívat takových výhod síťové infrastruktury či nabídky služeb jako na trzích v USA.

VIA také oznámila, že všichni poskytovatelé internetových služeb, které získala, začnou v rámci svého názvu používat jméno VIA NET.WORKS, protože společnost buduje mezinárodně uznávanou značku.

"Usilovali jsme o to, vytvořit jednu z nejrychleji rostoucích a největší vzrušení vyvolávajících nových mezinárodních společností v odvětví internetu," uvedl výkonný ředitel VIA David D'Ottavio. "Nyní vytváříme uznávanou značku, která využívá spojeného efektu silných partnerů na poli financování, hlubokých znalostí managementu, prvotřídní sítě a celé řady nejlepších internetových společností v Evropě a Latinské Americe. Budoucnost VIA se jeví velmi zářivá a bude následovat ještě více důležitých oznámení."

VIA, která byla založena v roce 1997, získala ze soukromých zdrojů více než 180 miliónů USD a v současné době vlastní 15 místně řízených internetových společností ve Spojeném království, v Nizozemsku, Německu, Francii, Brazílii, Argentině, Španělsku, Portugalsku a Irsku. Společnost je telekomunikačním provozovatelem s vlastní infrastukturou, spolehlivou, synchronní, kruhově chráněnou heterogenní sítí Trans Atlantic and Pan European STM-1 (155Mbps).

VIA je v soukromém vlastnictví a finančně je podporována předními finančními a s internetem spojenými společnostmi, k nimž patří The Centennial Funds, Telecom Partners, Norwest Equity Partners, HarbourVest International, Boston Millennia Partners, Verio, Providence Equity Partners, BCI Advisors, First Union Investors, Crescendo World Fund, Bessemer Ventures, a Chase Capital Partners. Společnost Daniels and Associates je hlavním konzultantem VIA v oblasti akvizic.

VIA NET.WORKS je na webu na adrese www.via-net- works.co.uk. Ústředí společnosti je na adrese 12100 Sunset Hills Road, Suite 110, Reston, Va., 20190.

ots Original Text Service: VIA NET.WORKS

Internet: http://www.newsaktuell.de

Kontakt: média: Jeannette Moninger, jmoninger@claruspr.com nebo Steven Silvers, oba z ClarusPR, 303- 296-0343, Fax: 303-296- 0391 (v USA), za VIA NET.WORKS; nebo investoři: Catherine Graham, finanční ředitelka VIA NET.WORKS, 703-464-3604 (v USA), adminvia@inter.net

Webová stránka: http://www.artinternet.fr

Webová stránka: http://www.dpn.de

Webová stránka: http://www.ecce-terram.de

Webová stránka: http://www.ins.de

Webová stránka: http://www.medianet.ie

Webová stránka: http://www.esoterica.pt

Webová stránka: http://www.bart.nl

Webová stránka: http://www.i-way.net.uk

Webová stránka: http://www.netlink.co.uk

Webová stránka: http://www.u-net.net

Webová stránka: http://www.webs.co.uk

Webová stránka: http://www.via-net- works.net.ar

Webová stránka: http://www.servicenet.com.ar

Webová stránka: http://www.dialdata.com.br

Webová stránka: http://www.interbook.net

Klíčová slova PROTEXT-VIA NET.WORKS

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
IT, telekomunikace
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.