Quidel obdržel povolení FDA pro ordinační diagnostický test na chřipku / Chřipkový test QuickVue prvním krokem diagnostického a léčebného programu pro nemocné c

Quidel Corporation (Nasdaq: QDEL) dnes oznámila, že od Úřadu USA pro potraviny a léky (FDA) dostala povolení uvést na trh svůj Chřipkový test QuickVue(R), což je rychlý, v ordinacích aplikovatelný diagnostický test pro zjišťování chřipky A a B. Diagnostický test umožňuje lékařům rychle identifikovat pacienty nakažené chřipkou a poskytnout jim tak okamžitou a náležitou léčebnou pomoc.

"Chřipková sezóna se blíží a jsme proto velmi rádi, že jsme obdrželi úřední povolení uvést na trh tento náš postup, rychlý diagnostický test na chřipku," prohlásil Andre de Bruin, prezident a výkonný představitel společnosti Quidel Corporation. "Náš test, spojený s přiměřenou terapií potírající chřipku umožňuje lékařům poskytnout pacientům komplexnější léčebné řešení přímo v ordinaci. Kombinace snadno použitelného a přesného diagnostického testu spolu s efektivním léčebným režimem je příkladem strategie Test and Treat(TM), kterou Quidel Corporation přijala."

Diagnostika chřipky byla vyvinuta v rámci spolupráce na vývoji produktů s firmou Glaxo Wellcome, plc, jejíž lék Relenza (TM) při klinických testech prokázal, že zkracuje délku trvání choroby vyvolané chřipkovým virem A a B. Quidel hodlá uvést chřipkový test QuickVue(R) na trh na celém světě.

Chřipka postihuje každoročně v USA 25 až 50 miliónů lidí, a způsobuje přitom 20.000 až 40.000 úmrtí a na 300.000 hospitalizací. Z toho vyplývající náklady na lékařskou péči a ztracenou pracovní dobu jsou odhadovány na tři až pět miliard dolarů v USA a na 12 miliard dolarů na celém světě.

Quidel Corporation vynalézá, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh diagnostické testy na zjišťování zdravotního stavu a nemocí, aplikovatelné přímo v ordinacích. Tyto produkty zajišťují uživatelům přesné, rychlé a cenově efektivní diagnostické informace o akutních a chronických stavech dotýkajících se zdraví ženy v průběhu jejích životních fází, jako je reprodukční status, těhotenství nebo osteoporoza. Quidel také poskytuje pro ordinace diagnostiku infekčních chorob, včetně infekcí krčních streptokoků a H. pylori, chlamydia a infekční mononukleózy. Produkty Quidel se prodávají zdravotníkům z povolání pro použití v lékařských ordinacích, laboratořích klinik a v lékárnách, a řadovým spotřebitelům prostřednictvím organizací poskytujících soukromé specializované a značkové produkty. Tyto testy poskytují diagnostické informace umožňující rychlou léčbu při zachování náležitých výsledků, nízkých nákladů a vzrůstu spokojenosti pacientů.

Toto tiskové prohlášení obsahuje formulace týkající se Quidelu, jeho produktů a jeho budoucích aktivit, ve smyslu federálních zákonů o zárukách. Toto výhledové prohlášení zahrnuje určitá rizika a nejistoty. Řada možných faktorů může ovlivnit budoucí výsledky a výkony produktů Quidel a výsledné produkty a výkony se mohou podstatně lišit. Pokud produkty Quidel nesplní očekávání nebo po nich bude nižší spotřebitelská poptávka než byla očekávána, finanční situace a provozní výsledky Quidelu mohou být rovněž podstatně a nepříznivě ovlivněny. Tyto vlivy může vyvolat řada faktorů včetně sezónních vlivů, nepříznivých změn v konkurenceschopnosti a hospodářských podmínkách, akcí distributorů, výrobních lhůtách a potížích, a nepříznivých akcích či zdrženích při schvalování léčiv ze strany FDA. Pro další podrobnosti nahlédněte prosím do diskusí na toto a další témata ve Výročních zprávách Quidel Corporation na Form 10-K a následných čtvrtletních zprávách na Form-10-Q. Další informace najdete na webové stránce Quidel http://www.quidel.com.

ots Original Text Service: Quidel Corporation Internet: http://www.newsaktuell.de Contact: Investor Relations Contacts: Angela Hartley and Susan Atkins of IRPR Strategies, 858-451-0772; Media Relations Contacts: David Hallisey and Joleen Schultz Batstone, both of Stoorza, Ziegaus & Metzger, 858-236-1332; Christa Cerciello, Quidel Corporation Investor Relations, 858- 646-8031 Web site: http://www.quidel.com

Klíčová slova PROTEXT-Quidel Corporation-QuickVue

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Zdravotnictví

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.