Mezinárodní zdravotnický tým dobrovolníků The Flying Hospital (Létající nemocnice) zahajuje cestu po Rusku; Bezplatná lékařská péče a chirurgické zákroky v pěti

Mezinárodní zdravotnický tým dobrovolníků - lékařů, zdravotních sester a pomocného personálu - zahajuje dnes sedmitýdenní misi, v jejímž rámci zavítá do pěti ruských měst a poskytne vyspělou lékařskou a chirurgickou péči lidem, kteří ji naléhavě potřebují. V partnerství s ropnou společností Sibněfť navštíví Létající nemocnice města Krasnojarsk, Bratsk, Miněralnyje vody, Južnosachalinsk a Vladivostok, kde její personál provede bezplatné oční operace dětí i dospělých, trpících šedým zákalem a strabismem (šilháním). Některým z pacientů tak umožní poprvé v životě dobře vidět.

Létající nemocnice je největší světová plně vybavená nemocnice, jaká kdy byla na palubě letadla vybudována. Letoun L- 1011 je vybaven nejmodernějším lékařským vybavením, čtyřlůžkovým operačním sálem, 12lůžkovým předoperačním a pooperačním oddělením a jednolůžkovým chirurgickým oddělením a může se pochlubit nejvyspělejší lékařskou technologií a leteckou elektrotechnikou. Létající nemocnice slouží rovněž jako školící centrum pro místní zdravotnický a lékařský personál: chirurgické zákroky jsou prostřednictvím televize s uzavřeným okruhem přenášeny do sedadly vybavené části letadla.

"Létající nemocnice je ojedinělým technicky vysoce vyspělým humanitárním nástrojem, který výrazně mění životy tisíců dětí i dospělých, o něž pečujeme a s nimiž pracujeme během každé z našich misí," prohlásil H.Edward Mann z vedení The Flying Hospital, Inc. "Přestože mise trvá několik málo týdnů, zcela nepochybně přispěje k navázání dlouhodobých vztahů s ruským lidem."

Kromě chirurgických zákroků prováděným na palubě letounu bude tisícům lidí bezplatně poskytnuta nechirurgická všeobecná lékařská a stomatologická péče na dočasných klinikách, jež budou zřízeny v každém městě, kam Létající nemocnice zavítá. Během mise bude mezinárodní tým Létající nemocnice, sestávající z dobrovolníků z 18 amerických, kanadských a salvadorských měst, pracovat bok po boku s ruskými lékaři, jež seznámí s léčebnými technikami, a zanechá tak stopu v systému zdravotnické péče každého z hostitelských měst.

Ropná společnosti Sibněfť sponzorovala tuto misi ve snaze pomoci při zlepšování zdraví a života obyvatel oblastí, v nichž podniká. Ruskou misi Létající nemocnice podporuje rovněž prominentní ruský podnikatel Boris Berezovskij.

Itinerář Létající nemocnice:

Odlet z Norfolku ve státě Virginia, USA 25.září

Příprava v Moskvě 26.-27.září

Krasnojarsk 29.9.-5.10

Bratsk 7.-15.10

Miněralnyje vody 23.10-5.11.

Južnosachalinsk 1.-6.12.

Vladivostok 8.-12.12.

V uplynulých třech letech poskytl zdravotnický tým Létající nemocnice odbornou péči více než 65.700 osobám a na palubě letadla a v místních zdravotnických zařízeních ve 20 zemích světa provedl více než 2650 operativních zákroků.

The Flying Hospital, Inc. (FHI) je charitativní humanitární organizace se sídlem ve Virginia Beach v americkém státě Virginia a s úřadovnou v anglickém městě Newmarket. Posláním misí FHI je poskytovat v partnerství s organizacemi, jednotlivci, sponzory a vládními agenturami bezplatnou životně důležitou chirurgickou a lékařskou péči na nejvyšší úrovni, zajišťovat odborná školení a dávat naději zbídačelým lidem v rozvojových zemích a státech, které ji naléhavě potřebují - těm, kteří nemají přístup dokonce ani k základní lékařské péči, vzdělávání v této sféře a lékům.

ots Original Text Service: The Flying Hospital, Inc. Internet: http://www.newsaktuell.de Contact: Bill Phelps 804- 343-5047 or Pam DiSalvo 804-343-3347 both for The Flying Hospital, Inc.

Klíčová slova PROTEXT-The Flying Hospital

Oblast
země bývalého SSSR bez Pobaltí (sp)

Kategorie
Zdravotnictví

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.