START ukazuje nové šance na trhu pracovních sil pro

učně, studenty a dorost pro vedoucí funkce v Evropě

Hamburk (ots) - Velká Británie nejoblíbenější zemí pro studijní pobyty 186.000 Němců dnes již vydělává své peníze v Evropě.

Mladé, kvalifikované pracovní síly jsou žádané ve všech evropských zemích. Asi 186.000 Němců již vydělává své peníze v jiných zemích Evropské unie. Podle sdělení časopisu START, "magazínu pro vzdělání, povolání a kariéru vydavatelství STERN", přitahuje nejvíc německých studentů pro studium, praxi nebo jazykové kurzy Velká Británie (19,3 procent), Francie (13,8 procent), Španělsko (6,9 procent), Itálie (5,6 procent), Švýcarsko (3,8 procent), Rakousko (2,8 procent), Nizozemí (1,9 procent) a Irsko (1,8 procent).

Ve věku globalizace jsou podniky rozhodnuty internacionalizovat své zaměstnance. Zejména mladé odborné a vedoucí síly jsou všude žádány. Několik velkých podniků - například Deutsche Bank - rekrutuje v zesílené míře mladé lidi z celé Evropy. "Navrhujeme asi sto absolventů ročně", řekl Robert Harst, vedoucí vysokoškolského marketingu banky Deutsche Bank. Personální pověřenci banky se poohlížejí zejména na hospodářských školách v Miláně, Paříži, Bruselu a Navaře. V poslední době také v Polsku a v České republice. "Když nakoupíme mladé absolventy v Belgii nebo Polsku, mají se jednoho dne vrátit a převzít za nás ve svých zemích vedoucí úlohy", prohlásil Harst.

ots originální text: Start

Adresa v internetu: http://www.newsaktuell.de Dotazy zodpoví: Christina Leitow oddělení pro komunikaci a styk s veřejností vydavatelství STERN tel. 040 / 3703-3046, fax -5683 e-mail: leitow.christina@stern.de

Klíčová slova

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.