PGExpress kupuje britského providera Onyx Internet

PGExpress, dceřiná společnost v plném vlastnictví mateřské Pacific Gateway Exchange, Inc. (Nasdaq: PGEX), dnes oznámila akvizici společnosti Onyx Internet Ltd., vysoce oceňovaného britského poskytovatele internetových služeb (ISP). Akvizice společnosti rozšiřuje přítomnost na evropském internetovém trhu a obohatí nabídku evropských internetových produktů společnosti kromě komutovaného přenosu internetu a obsluhy serverů firem v serverových centrech (tzv. ko-lokace) o rozvoj webu, hostování na webu a přístup přes modem a telefon pro firemní zákazníky.

Onyx Internet poskytuje služby zhruba třem tisícům malých až středně velkých podniků a zákazníkům v domácnostech po celé Anglii a Skotsku a vytváří tržby přes jeden milión britských liber ročně. Onyx Internet nabízí širokou škálu internetových produktů včetně připojení přes komutované a vytáčené linky a také hostování na webu a služby pro rozvoj podnikání na internetu. Na základě svého spojení s PGExpress bude moci Onyx nabízet úplné portfolio produktů, zahrnující vysokorychlostní přístup na internet přes komutované linky a služby s přidanou hodnotou vedle místně rozvíjených produktů, jako je Net Connector(TM), produkt pro připojení malých podniků na internet.

"Akvizice Onyx Internet Ltd. je důležitým krokem v rozvoji skupiny, která v rámci organizační struktury PGExpress poskytuje internetové služby se zaměřením na Evropu. Protože Onyx představuje silnou místní značku a je členem Londýnské internetové burzy (LINX) s více než padesáti internetovými propojeními, tato akvizice umožní poskytovat evropské internetové služby se základním týmem profesionálů s velkými zkušenostmi v oblasti evropského internetu," uvedl Chris A. Icide, technický ředitel PGExpress.

Podle britského časopisu Internet Magazine nedávno Onyx získal v Británii vysoké hodnocení na základě svého celkového výkonu, měřeného nezávislou anketou spokojenosti zákazníků poskytovatelů internetových služeb. "Onyx Internet jako člen globální sítě PGExpressu bude využívat mezinárodní zdroje společnosti Pacific Gateway pro další zlepšení našeho vysokého hodnocení v Británii tím, že budeme expandovat na další trhy v zahraničí, uvedl generální ředitel společnosti Onyx Alastair Waite.

"Akvizice Onyxu znamená další velmi důležitý krok při vytváření globální platformy služeb PGExpressu prostřednictvím organického růstu a strategických akvizic," uvedl Tom Murphy, provozní ředitel divize Global Networks v rámci Pacific Gateway Exchange.

O společnostech Pacific Gateway a PGExpress

Pacific Gateway bude prostřednictvím své stoprocentně vlastněné dcery, PGExpress, poskytovat internet a širokopásmové služby globálnímu trhu. Rozšiřuje svou síť a celosvětové uzlové body aby poskytovala připojení, kolokační služby, řízenou správu dat a další vyspělé aplikace na internetu na prudce se rozvíjejícím celosvětovém trhu internetových služeb. Kromě toho je společnost diverzifikovaným mezinárodním provozovatelem telekomunikační sítě, který slouží velkému počtu domácích a mezinárodních poskytovatelů telekomunikačních služeb a maloobchodním zákazníkům.

Společnost a její zahraniční dceřiné společnosti mají uzavřeny 44 provozních smluv poskytujících práva působení ve dvaceti osmi zemích a mají majetkové účasti v devatenácti digitálních podmořských systémů kabelů z optických vláken, což umožňuje výměnu telekomunikačního provozu se zahraničními provozovateli sítí. Společnost má v úmyslu investovat více než 150 miliónů USD do kabelových sítí Japan-US a TAT-14, čímž by se v budoucnu stala poskytovatelem služeb za nízké náklady. Pacific Gateway má ve Spojených státech síť, která propojuje dvanáct významných metropolitních měst a rozvíjí další trhy v zahraničí. Pacific Gateway v současné době provozuje přepojovací a mezinárodní mezisíťová propojovací střediska v New Yorku, Los Angeles a Dallasu, ve Spojeném království, Rusku, na Novém Zélandě, v Japonsku, Austrálii a Německu, Informace o Pacific Gateway jsou k dispozici na adrese http://www.pgexch.com . Informace o PGExpress jsou k dispozici na adrese http://www.pgexpress.net .

Aplikace ustanovení o "bezpečném přístavu" podle Zákona o reformě obchodů se soukromými cennými papíry z roku 1995: toto sdělení pro tisk obsahuje výroky, která nejsou historickými skutečnostmi a je možné je považovat za "výhledová tvrzení" ve smyslu části 27a Zákona o cenných papírech z roku 1933 a části 21E Zákona o burzách cenných papírů z roku 1934 a zahrnují například: očekávané zlepšení nabídky produktů Onyxu a iniciace internetu. Skutečné výsledky se mohou významně lišit od výsledků předvídaných v takových tvrzeních vlivem četných faktorů, k nimž patří: obtíže, které mohou nastat při vstupu do nových podniků a uzavírání akvizic, zavádění nových služeb a prodejních programů, rostoucí konkurence, neschopnost snížit náklady, nepředvídatelný vývoj působení Onyxu a rozšíření a provoz internetu a sítě společnosti, vývoj regulačních opatření vlády v USA a v zahraničí, úspěch společnosti při hledání a integraci firemních akvizic, nových zahraničních provozních kapacit, úspěch společnosti při rozvoji nových podnikatelských programů, fluktuace zahraničních měn, ukončení provozních dohod, změny v daňovém zákoně USA, změny na úvěrových trzích a v dostupnosti financování společnosti na přijatelné úrovni a nalezení kvalifikovaného personálu pro zahájení internetových a telekomunikačních operací v zahraničních zemích.

ots Original Text Service: Pacific Gateway Exchange, Inc.

Internet: http://www.newsaktuell.de

Kontact: Alastair Waite, General Manager, Onyx Internet, Ltd., nebo +44- (0)-1642-216200, nebo fax, +44-(0)-1642-216201, nebo alastair.waite@onyx.net; nebo Deborah Howard, Director of Marketing, PGExpress, Inc., 650-558-3255, nebo fax, 650-558-3299, nebo dhoward@pgexpress.net; Kimberly Croxson, Investor Relations, Pacific Gateway Exchange, Inc., 650-375-6700, nebo okcroxson@pgexch.com

Webová stránka: http://www.pgexch.com

Klíčová slova PROTEXT-PGExpress-Onyx

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.