John Marcom jmenován prezidentem Time Inc. International

John Marcom byl jmenován do nové funkce prezidenta Time Inc. International, oznámil dnes Norman Pearlstine, šéfredaktor Time Inc. a šéf mezinárodních operací společnosti.

Marcom, který přesídlí do Londýna byl dříve prezidentem Time Inc. Asia a v této funkci odpovídal za TIME Asia, Asiaweek, Fortune Asia, President Inc. a Emphasis Inc., které produkují časopisy a programy pro přední asijské aerolinie.

Ve svém oznámení Pearlstine řekl, "John má rozsáhlé zkušenosti a je uznávaným publikačním šéfem a talentovaným lídrem, respektovaným a obdivovaným kolegy ve společnosti i mimo ní. Věříme, že jako prezident Time Inc. International bude odvádět vynikající práci. Neumím si představit nikoho lépe vybaveného pro tento vzrušující nový úkol než Johna."

Ve své nové funkci Marcom převezme veškerou odpovědnost Richarda Atkinsona jako prezident Time Inc. Atlantic - řídí aktivity Time Inc. v oblasti vydávání časopisů v Evropě, na Blízkém východě a v Africe - a ponechá se ještě vlastní současnou odpovědnost za Asii. Atkinson byl nedávno jmenován finančním ředitelem Time Inc. Johnovi budou podléhat Marty Gardner, prezident Time Inc. South Pacific v Austrálii, a Hugh Wiley, prezident Time Inc. Latin America, dále pak výkonní viceprezidenti newyorské Time Inc. International John Vlachos a David Stark.

Marcom je graduován na Princeton University s titulem v ekonomice. Po osmi letech v roli zpravodaje pro Wall Street Journal v Tokiu, New Yorku a Londýně a po třech letech psaní pro Forbes v Londýně získal Marcom titul MBA na INSEAD ve Fontainebleau ve Francii. Do Time Inc. vstoupil v roce 1993 jako ředitel pro rozvoj a vykonával řadu úkolů v rozvoji marketingu a obchodu, než se stal vydavatelem TIME Asia. Prezidentem Time Asia byl jmenován v roce 1998.

Jako prezident Time Asia Marcom řídil zahájení obnoveného vydávání japonského zahradnického časopisu Bises a licenční zahájení vydávání studijních průvodců v anglickém jazyce pod značkou TIME na Tchaj-wanu a v Číně. Dále pomáhal při zakládání nové webové stránky CNN.com/AsiaNow - rozsáhlé multimedální online zpravodajské a informační stránky, pokrývající asijsko- tichomořskou oblast, na které jsou kombinovány zdroje z CNN Interactive, TIME a Asiaweek.

Time Inc. je plně vlastněnou pobočkou Time Warner Inc., přední světové mediální společnosti. ots Original Text Service: Time Inc. International Internet: http://www.newsaktuell.de Kontakt: Peter Costiglio z Time Inc., (v USA) 212-522-392774

Klíčová slova PROTEXT-Time Inc.

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.