CHOVEM CHRTŮ POSÍLÍŠ MÍR! * Ringo namaloval Zlatého chrta - Velmistra

Malíř naivního umění František Ringo Čech vytvořil nové umělecké dílo s názvem !ZLATÝ CHRT VELMISTR CAYENN - VŽDY O DÉLKU DŘÍV!". Dílo bude slavnostně odhaleno Ringem dne 6. února 2010 na slavnostním předávání chrtích "Oscarů" Zlatý Chrt - Golden Greyhound 2009 v Praze.

S obrazem ze své dílny se Ringo připojí k dalším známým uměleckým osobnostem, kteří přijdou gratulovat vítězům soutěže Zlatý chrt 2009 České greyhound dostihové federace.

Jistě nikoho nepřekvapí, že obraz Fr. R. Čecha je opět velmi originální a kontroverzní dílo s hesly: "Chovem chrta posílíš mír, upevníš měnu a zabráníš globálnímu oteplování", či "Velmistr Cayenn Elbony na hrad! Dost bolo Klausa aj všetkých..." Autor své dílo doplnil i legendou s typicky černým humorem:

"…Zdánlivá nelogičnost, kdy černý chrt na tribuně se jmenuje "White" (bílý) vznikla tím, že majitel chrta je slepý. Při koupi byl nepoctivým chovatelem obelhán a místo bílého štěňátka, které chtěl, dal mu bezohledný obchodník černé, o které nebyl takový zájem kvůli rasovým předsudkům..."

Předávání ocenění Zlatý chrt proběhne v hotelu Esplanade Prague 6. února 2010 od 15:30 a moderátorem chrtího odpoledne bude zpěvačka Heidi Janků. Ocenění "zlatým chrtům" budou předávat osobnosti, jako jsou Zuzana Belohorcová, Jadran Šetlík, F. R. Čech, Petr Novotný, Leszek Wronka a další.

Pořadatelem soutěže Zlatý Chrt je Česká greyhound dostihová federace, člen World Greyhound Racing Federation.

Plemeno greyhound je nejrychlejším psem na světě. Dokáže vyvinout rychlost až 65 km/h.

Je šlechtěn pro svou rychlost a ušlechtilou krásu po celém světě. Jeho kořeny sahají až do starověku. O tomto plemeni se zmiňuje i bible.

Vice informací o akci Zlatý chrt a České greyhound dostihové federaci na http://www.cgdf.cz.

Rudolf Želinský

sekretář České greyhound dostihové federace

web: http://www.cgdf.cz

e-mail: cgdf@cgdf.cz

tel: 606 724 386

ČTK ke zprávě vydává fotografie, které jsou k dispozici v databázi ČTK Protext - foto a na internetu na adrese http://www.protext.cz

Klíčová slova ČR-zvířata-výtvarné-psi-ocenění-ČGDF

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.