GE Fanuc rozšiřuje nabídku operátorských rozhraní přidáním řady Quickpanel

GE Fanuc oznamuje přidání řady dotykových obrazovek QuickPanels do stávající nabídky operátorských rozhraní (OI - Operator Interface), které poskytují obsluze maximum informací již při letmém pohledu. Řada QuickPanel se přesně hodí mezi existující dobře zavedenou řadu Datapanelů a špičkové zobrazovací stanice CIMPLICITY Display Station s výkonnou vizualizací CIMPLICITY HMI.

"Přidání rozhraní operátora QuickPanel významně posiluje naši schopnost uspokojit v podstatě jakékoli požadavky na OI a umožňuje nám nabízet zákazníkům ještě širší rozsah výrobků a služeb - od tradičních PLC a systémů I/O přes robustní rozhraní operátora až po kompletní automatizační software na bázi Windows NT/CE," řekl Werner Rieben, výkonný ředitel GE Fanuc Automation Europe. "QuickPanel již získal jasnou druhou pozici na americkém trhu OI s objemem prodeje 30 milionů USD za minulý rok, a předpokládáme podobně silnou poptávku po celé Evropě."

QuickPanely jsou k dispozici s obrazovkami sahajícími od malých 5-palcových monochromatických obrazovek až k vysoce kvalitním 12,1palcovým a 10,5palcovým barevným obrazovkám TFT. Řada obsahuje Video Display QuickPanel s 10,5palcovou barevnou obrazovkou TFT schopnou zobrazit kromě obvyklých objektů také kompletní video signál. Větší modely s dotykovou obrazovkou s vysokým rozlišením 800 x 600 nebo 640 x 480 pixelů umožňují uživateli zobrazit více tlačítek, kontrolek a hlášení. Vysoce výkonný 32-bitový RISC procesor a vysoce kvalitní zobrazení činí QuickPanely ideální jak pro statické, tak pro dynamické grafické zobrazení, jímž poskytují na displeji obsluze mnoho informací i při letmém pohledu.

Řada obsahuje 5palcové, 6palcové a 10,5palcové modely barevnými nebo monochromatickými STN displeji a 9palcové EL displeje. Také existuje řada QuickPanel Junior nabízející dotykové obrazovky 320 x 240 pixelů a volbu mezi 5palcovou nebo 6palcovou monochromní nebo barevnou obrazovkou STN mající 256k nebo 1M paměti schopné uložit až 80 obrazovek.

QuickPanely mají hloubku pouhých 75mm a snadno komunikují s PLC všech hlavních výrobců včetně vlastních PLC firmy GE Fanuc jako je Series 90 a nová generace řízení 3 v 1 VersaMax, stejně jako s různými komunikačními protokoly a sítěmi. Mají robustní konstrukci vhodnou pro průmyslové použití a vyhovují specifikacím IP65F, CE, UL a NEMA 12/4, což je řadí mezi ideální prostředky pro aplikaci na výrobních linkách.

Všechny QuickPanely mají společný windowsovský uživatelsky příjemný grafický editor QuickDesigner, který nabízí bohatou škálu dotekových funkcí zahrnující interaktivní tlačítka, přepínače, kontrolky, zobrazení textových a číselných údajů, statické a dynamické bitmapové obrázky, výkonnou knihovnu funkcí a mnoho dalších.

GE Fanuc také nabízí řadu ručních HandHeld QuickPanels ideálních pro použití u strojů, které vyžadují pouze příležitostné zásahy, nebo tam, kde není dostatek místa pro pevné operátorské rozhraní. Tyto plně přenosné ruční QuickPanely nabízejí jasný dotekový displej 320 x 240 s pamětí 1M a bezpečnostním spínačem chránícím před náhodným zásahem.

"U nás v GE Fanuc je naším posláním zvyšovat produktivitu našich zákazníků díky použití nejlepších průmyslových automatizačních technologií, spolehlivosti a službám po celém světě. Nové operátorské rozhraní QuickPanel výrazně posiluje tento cíl, neboť dává zákazníkům přístup k široké nabídce řešení jejich aplikací průmyslové automatizace," řekl výkonný ředitel Werner Rieben.

GE Fanuc Automation je špičkový celosvětový dodavatel prostředků automatizovaného řízení. Nabídka produktů a služeb GE Fanuc zahrnuje oblast CNC, polohování, PLC všech velikostí, monitorovací a ovládací softwarové produkty, a CO2 a YAG lasery. GE Fanuc Automation je joint venture mezi GE a FANUC Ltd. Evropská centrála, GE Fanuc Automation Europe, sídlí v Lucembursku.

Titulek Rada operátorských rozhraní Quickpanel firmy GE Fanuc umožňuje obsluze získat mnoho informaci již při letmém pohledu.

Pro další informace kontaktujte: GE Fanuc Automation +R s.r.o., Prodejní marketing, Jan Koudelka, U Studánky 3, 170 00 Praha 7, tel.: (02)33372503, fax: Fax: (02)33370821, email: koudelka@gefanuceur.ge.com; GE Fanuc Automation Europe S.A., Marketingová komunikace, Ingo Kaiser, Zone Industrielle, L-6468 Echternach, Lucembursko, tel.: 0352727979213, fax: 0352727979315, email: ingo.kaiser@gefanuceur.ge.com.

Klíčová slova PROTEXT-GE Fanuc-QuickPanels

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.