Frankfurtský knižní veletrh (13. až 18. října 1999) poskytuje vzácnou příležitost k osobnímu seznámení se širokou škálou kultur z celého světa

První trendy a výhledy jsou zřetelné již měsíc před zahájením 51. Frankfurtského knižního veletrhu. Registrovalo se na 6600 individuálních vystavovatelů ze 111 zemí, kteří veřejnosti předloží více než 380.000 titulů, včetně téměř 90.000 zcela nových publikací. Očekává se na 300.000 návštěvníků a 10.000 novinářů, prezentací svých děl se zúčastní na 1000 autorů.

Indonéský spisovatel Pram zde vystoupí vedle kontroverzního francouzského autora Michela Houellebecqua, budou zde prezentovány informace o nejnovějším vývoji na čínském knižním trhu, právě tak jako kulturní postavení ženských spisovatelek v islámském světě. Názorné prezentace předvedou poslední vývoj mediálních technologií jako jsou elektronické knihy, nebo přehled aktuálního rozsahu mezinárodních "on-line" knihkupectví.

Rychlá konvergence mezi tiskovým a mediálním průmyslem vytváří vzrůstající poptávku po obsahu a vytváří z Frankfurtského knižního veletrhu, který má dlouhou tradici, největší a nejobsažnější tržiště informací a ideí v daném oboru. Návštěvníci veletrhu zde naleznou vše o vysoce specializovaných trzích, o probíhajících radikálních změnách v kulturním průmyslu, které přináší mezinárodní proces sbližování médií, vydavatelského průmyslu a nových technologií.

Mezinárodní trh s autorskými právy a licencemi, což je sektor, který objevil Internet jako své médium, je dnes obsáhlejší než kdykoli dříve. Pro jeho účastníky znamená Frankfurt každoročně nejdůležitější setkání. Maďarsko jako čestný host letošního Frankfurtského knižního veletrhu využije tuto mezinárodní scénu k prezentaci výsledků působivého procesu svých reforem po roce 1989.

Frankfurt však také poskytuje příležitost k objevení současné maďarské literatury jako takové. Odborníci to považují za nejzajímavější literární scénu v Evropě, které se zúčastní spisovatelé jako György Konrad, Peter Nadas či Imre Kertesz.

Pro podrobnější informace o 51. Frankfurtském knižním veletrhu, o všech vystavovatelích, knihách a elektronických produktech a všech akcích, včetně trvale inovovaných tiskových zpráv, o praktických tipech a denních zprávách, vydávaných ve spolupráci s listem Börsenblatt des Deutschen Buchhandels (Frankfurt), The Book-Seller (Londýn) a Publishers Weekly (New York), obraťte se na: www.frankfurt-book-fair.com.

ots Originaltext: Frankfurt Book Fair Im Internet recherchierbar: http://www.newsaktuell.de Frankfurt Book Fair - Press Dept Tel.: +49 69 2102-217 Fax: +49 69 2102-227 press@book- fair.com Visit the Frankfurt Book Fair on the Internet: www.frankfurt-book-fair.com

Klíčová slova PROTEXT-Frankfurt Book Fair

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.