Chrtí šampioni - Mikuláš Greyhound Race 2009 * Dostihy chrtů trochu jinak

Chrtí dostihoví šampioni a pekelně krásné čertice, či nadpozemsky krásné andělské bytosti - to jsou dostihy chrtů greyhoundů v podání České greyhound dostihové federace - viz http://www.cgdf.cz vždy o posledním dostihovém dni sezony na Czech Greyhound Track Praskacka.

Jak úžasně může dopadnout kombinace tradice a modernity spolu s netradičními přístupy v dostizích chrtů můžete shlédnout, kliknete-li si na portál http://www.cgdf.cz a prohlédnete vložené fotografie z dostihového dne Mikuláš Greyhound Race 2009. Další údaje pak zjistíte v internetovém magazínu Greyhound Racing News, jehož odkaz naleznete na liště vlevo tohoto portálu.

Prodloužení dostihové sezóny až k termínu mikulášskému umožňuje právě tato dostihová dráha typu sand/clay s dobrým drenážním systémem a neobyčejnou zábavu pak další vybavení areálu již mnoho let.

Šampiony dostihů tohoto dne byli vítězové dostihů dvou délkových distancí - 300m - Sprint i 525 m - Classic a jejich jména jsou již známa: Lemon Moët, sir (irský chov) a Sjudraget Lijane, dame (švédský chov) - oba mladí a nadějní závodní greyhoundi. Již jména jejich otců vzbuzují respekt, neboť jsou to mnohanásobní šampioni profesionálních dostihových závodišť v Irsku či Anglii, kde je dostihový sport chrtů tradicí. K vidění byla i evropská rarita - frekventantky Greyhound Schooling Academy - chrtí závodnice jménem Dior a Chanel, které si v postgraduálním studiu zopakovali běh se svým učitelem - adoptovaným irským chrtem jménem Swift Cruise.

Stewardi - závodčí chrtů sáhli dle svého uvážení k různým mikulášským proprietám - tu vidíme mikulášské čepice, andělské svatozáře nebo čertí či sobí růžky a parůžky.

Chrti greyhoundi jakoby s přiděleným typem ozdoby - růžky či svatozářemi - ne vždy souhlasili a někteří jsou zcela zjevně jiného názoru nežli mínění jeho majitele. Z jedné z přiložených fotografií je vidět, že greyhound Swift Cruise přijímá s rozpaky přidělené čertí růžky a raději by byl odměněn svatozáří.

Takzvaně "našášulit" gaučového chrta zmíněnými mikulášskými či jinými artefakty v pohodlí místnosti a pak jej vyfotit - s takovými snímky se mnozí z nás již setkali.

Takto pořízené fotografie jsou povětšinou milé a úsměvné, ale dostihy chrtů greyhoundů - celé v mikulášském podání - to už je jiná.

Chce to ohromnou vůli a nasazení, když je třeba brzy zrána dopravit chrta a potřebné mikulášské artefakty - mnohdy přes půl či celou republiku - na zmíněnou dostihovou dráhu, absolvovat dostihové procesy a ještě u toho vypadat dobře.

Je nutno vzdát hold všem majitelům přítomných chrtů greyhoundů - za jejich vůli a velké finanční a časové oběti umožňující udržovat dědictví dané nám našimi předky a ještě k tomu osvěžovat honitbu chrtů moderními novotami.

Kontakt:

Česká greyhound dostihová federace CGDF/CGRF

http://www.cgdf.cz

Člen World Greyhound Racing Federation

Klíčová slova ČR-hobby-zvířata-chrti-ČGDF

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.