Ramco zahajuje produkci plynu a ropy v České republice

Společnost Ramco Energy plc (Ramco), nezávislá energetická společnost zaměřující se na kaspickou oblast a střední a východní Evropu, dnes potvrdila, že zahájila produkci z vrtu Krumvir-2 v Karlínské licenční oblasti v České republice. Ramco vrt provedla na sklonku roku 1997 a nyní uvedla vrt do dlouhodobé produkční zkoušky při omezené produkci 2,0 tisíc standardních krychlových stop (mmscf) plynu za den a 150 barelů ropy za den (přibližně 500 barelů ropného ekvivalentu za den), což představuje první výrobní cash flow pro Ramco. Další vrt v oblasti Krumvir má být vyvrtán později v tomoto roce.

Karlín Block je společným podnikem mezi Medusa Oil & Gas (48 procent), dceřinou společností Ramca, a podnikem Moravské naftové doly, a.s. (MND) (52 procent), což je bývalá státní a nyní privatizovaná ropná a plynová společnost. Produkce plynu z vrtu Krumvir-2 je napojena na místní plynovodnou síť, kde je prodávána v ceně přibližně 2,30 USD za tisíc krychlových stop. Ropa se přepravuje do místního závodu MND v Lužici, kde se připojuje k další produkcí MND a na základě dlouhodobé smlouvy je prodávána společnosti OMV v Rakousku za cenu blízkou ceně ropy Brent. Celkové provozní a přepravní náklady u vrtu jsou 1,60 USD za barel ropného ekvivalentu.

Krumvir-2 je umístěn v rámci licencí Karlín asi 30 km na jihovýchod od Brna a 100 km na severovýchod od Vídně. Licence Karlín, které zahrnují odkrývku Krumvir-2, byly vloni podrobeny většímu geologickému průzkumu.

Steve Remp, předseda představenstva a CEO společnosti Ramco, uvedl: "Produkce z Krumvir-2 představuje brzký cash flow pro Ramco z jeho východoevropských aktivit. Počáteční produkce je sice skromná, avšak nízké náklady a existující místní infrastruktura a trhy jsou pro Ramco významným krokem vpřed."

Kontakt: Lisa J Newman Public Relations Manager Ramco Energy plc

+44-1306-888809 nebo +44-1306-873904 nebo +44-1306-873905

Zdroj: Ramco Energy plc (Ramco)

Klíčová slova Ramco

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.