IBM a Ruské železnice budují inteligentní dopravní systém * Železniční síť využívá hardware a software společnosti IBM pro řízení osobní a nákladní dopravy

Ruské železnice, jeden z největších provozovatelů železniční sítě na světě, spolupracuje s firmou IBM (index NYSE: IBM) na optimalizaci své IT infrastruktury a používá nové technologie pro zlepšení řízení osobní a nákladní dopravy.

(Logo: http://www.newscom.com/cgi-bin/prnh/20090416/IBMLOGO)

Ruské železnice spravují obrovskou síť osobní a nákladní železniční dopravy a potřebují výkonnou, spolehlivou a dynamickou IT infrastrukturu. Společnost IBM nyní spolupracuje s Ruskými železnicemi, které potřebují získat lepší možnosti řízení své železniční sítě. Předmětem spolupráce je převod systémů pro řízení osobní a nákladní dopravy, včetně systému pro správu financí, do 3 nových, konsolidovaných datových center, zabezpečených pro případ nestandardních situací a katastrof, založených na technologii IBM mainframe. Ještě před spuštěním tohoto posledního projektu, převedly Ruské železnice na tuto novou infrastrukturu také systémy pro správu lidských zdrojů, které čítají 1,3 milionu zaměstnanců.

Tento projekt, jehož dokončení je plánováno na rok 2010, umožní Ruským železnicím získat spolehlivý systém, s dostupností a odolností proti chybám 99,9 procent, výrazně sníží provozní a kapitálové náklady a náklady na budoucí rozvoj.

"Železniční síť v Rusku používá informační technologie (IT) již více než 50 let, ale v poslední době technologie značně pokročily. Nyní máme přístup k nejvýkonnějšímu a nejinteligentnějšímu hardwaru a softwaru, který nám umožní konsolidovat naší rozvětvenou IT infrastrukturu. To je pro nás velmi důležité, protože se snažíme integrovat naše systémy a provozy do centralizované firemní struktury," řekl Valerij Višňakov, ředitel hlavního datového centra Ruských železnic.

Společnost IBM spolupracuje s mnoha předními provozovateli železniční dopravy na různých projektech po celém světě a umožňuje jim budovat inteligentní systémy řízení železniční přepravy. Software, hardware a služby firmy IBM umožňují provozovatelům železniční dopravy z celého světa zajistit rychlou, bezpečnou, spolehlivou a hospodárnou přepravu osob i nákladu.

"Vnitrostátní železniční dopravní cesty jsou páteří ekonomiky v mnoha zemích. Proto vlády z celého světa masivně investují do IT řešení, která umožňují bezpečnější, spolehlivější a rychlejší přepravu osob a nákladů a současně snižují náklady na údržbu železniční sítě," řekl Kirill Korniliev, generální ředitel ruské pobočky firmy IBM. "Technologie a zkušenosti firmy IBM v oblasti železniční přepravy umožní Ruským železnicím položit základy inteligentního řízení železniční přepravy v Rusku."

Specialisté společnosti IBM vytvořili IT strategii, která zahrnuje konsolidaci sedmnácti regionálních a jednoho hlavního datového centra do pouhých tří datových center v Moskvě, St. Petersburgu a Jekatěrinburgu.

Jednotlivá datová centra budou vzájemně zástupná, což umožní rychlé obnovení provozu a systémů v případě regionálních katastrof, nebo selhání jednoho z center. Pokud k takové situaci dojde, bude datová zátěž rozložena mezi dvě ostatní datová centra.

Každé datové centrum se skládá ze dvou nebo více serverů IBM System z 10, které běží na platformě IBM DB2 a z více než 15 vysoce a středně výkonných serverů IBM Power6. Společnost IBM rovněž na začátku letošního roku podepsala s Ruskými železnicemi smlouvu o údržbě datových center.

Ruské železnice také používají software firmy IBM (IBM WebSphere) pro správu intranetových a extranetových webových portálů. Intranetové portály zajišťují správu a sdílení informací dokumentů mezi zaměstnanci firmy. Extranetové portály naopak zvyšují pohodlí cestujících, protože jim umožňují online rezervaci místenek a jízdenek bez nutnosti návštěvy železniční stanice.

O Ruských železnicích

Ruské železnice jsou jedním z největších provozovatelů železnic na světě. Firma spravuje 85.500 km železnic a zaměstnává 1,3 milionu lidí. Každý rok Ruské železnice přepraví téměř 1,3 miliardy cestujících a tvoří více než 3,6 procenta ruského HDP. Firma zajišťuje více než 80 procent veškeré dopravy v Rusku a každý rok převeze více než 1,3 miliardy tun nákladu.

Více informací o referencích společnosti IBM v oblasti železniční přepravy najdete na webových stránkách:

ibm/ideasfromibm/us/smartplanet/topics/smarterrailroads/20090511/index.shtml

Prezentaci firmy IBM nazvanou "Inteligentnější železnice", navštivte webové stránky http://www.ibm.com/travel/smarterrailroads.

Videonahrávku s nabídkou služeb firmy IBM v oblasti železniční přepravy můžete shlédnout na webových stránkách: http://www.youtube.com/watch?v=3fCjXMCMjgw

Kontaktní informace:

Matt Berry

IBM

E-mail: mhberry@us.ibm.com

Telefon: +1-914-766-1715

Jonathan Batty

IBM Rusko

E-mail: Jonathan.Batty@ru.ibm.com

Telefon: +7-495-775-8800

Klíčová slova Rusko-počítače-doprava-železnice-IBM-firmy-PROTEXT

Oblast
země bývalého SSSR bez Pobaltí (sp)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.